Valencia 4:2 Levante
Levante

Valencia dva puta gubila, ali ipak svladala Levante u prvom kolu

Matej Kačan • ponedjeljak, 14.09.2020.

Gradski derbi grada Valencije u prvom kolu španjolske La Lige ipak je završio pobjedom domaćina Valencije koja je na Mestalli slavila protiv Levantea s 4:2...

Vrlo sadržajan gradski derbi su na Mestalli odigrali Valencia i Levante, a na kraju balade Levante mora potpisati poraz usprkos tome što je dvaput vodio u prvom poluvremenu. Valencia je okrenula sve i slavila 4:2 za prva tri boda.

Levante je šokirao gradskog rivala već u prvoj minuti. Bolje rečeno, šokirao ga je Jose Morales koji je nanizao četiri-pet obrambenih igrača, izbio sam na vratara i pogodio s desetak metara za idealan početak za Levante.

No, već u 12. minuti je 1:1. Valencia je imala korner, a u skoku je najspretniji bio Gabriel koji glavom šalje metak u gostujuću mrežu. Nije prošlo dugo i Levante opet zabija, ali pogodak u 18. minuti se ne vrijedi jer je bilo igranja rukom prilikom pogotka.

Nije to mnogo smetalo Levanteu koji ionako dolazi do vodstva, i to u 36. minuti kad se Morales opet iskazao nakon driblinga te je fantastično pogodio pod rašlje s 15 metara. Nije dozvolila Valencia da sa zaostatkom ode na odmor, već je u 36. pogodio Maxi Gomez na asistenciju Kangin Leeja.

U drugom poluvremenu je manje vatrometa, a rezultat miruje sve do 75. minute kad Vallejo s razine penala lijepo završava kontru Valencije i povratnu loptu za 3:2. Isti je igrač svojim drugim golom povećao prednost na konačnih 4:2 u nadoknadi kad je natrčao na odbijanac od stative nakon udarca Maxija Gomeza.