Čupić i Šarac najefikasniji Hrvati na otvaranju Lige prvaka

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.09.2020.

Krenula je rukometna Liga prvaka. Odigrani su prvi susreti u obje grupe, a od hrvatskih igrača najefikasniji su bili Ivan Čupić i Josip Šarac...

Liga prvaka u Bjelorusiji otvorena je gostovanjem Vardara koji je poražen od Meškova u Brestu 24:22. U tijesnom dvoboju Meškov je pobjedu osigurao u zadnje tri minute u koje je ušao sa zaostatkom 22:21. No s dva gola Marka Panića i jednim Aleksandera Škurinskog Meškov je upisao pobjedu 24:22.

U pobjedničkom sastavu Panić je upisao sedam golova, a Mikita Vailupau šest. Kod Vardara Marko Vujin je zabio šest golova, Ivan Čupić je završio na pet dok su po dva dodali Lovro Jotić i Ante Gadža.

Vrlo zanimljiv dvoboj bio je na rasporedu u Nantesu gdje je gostovao Veszprem. Mađari su na kraju slavili 28:24 u susretu u kojem je briljirao Rodrigo Corrales sa 17 obrana.

U drugoj polovici drugog poluvremena uz pomoć Corralesa Veszprem je pobjegao na šest golova prednosti i do kraja susreta više nije bilo dvojbe tko će doći do oba boda.

Po pet golova kod pobjednika postigli su Kiril Lazarov i Adrian Figueras Trejo, a kod Veszprema isto broj golova imali su i Andreas Nilsson i Dejan Manaskov. Manuel Štrlek imao je jedan pogodak.

Vrlo zanimljivo bilo je u Flensburgu gdje je istoimeni domaćin ugostio Kielce i upisao pobjedu 31:30. Gosti su imali prednost, ali je nisu uspjeli zadržati te su na kraju poraženi.

12 minuta prije kraja Igor Karačić odveo je Kielce na 26:23, imali su Poljaci kontrolu nad susretom, ali domaćin se uspio vratiti i napraviti preokret.Minutu prije kraja Goran Johannessen zabio je za 31:30, zadnji napad gostiju nije realizirao Kuleš i Flensburg je odnio pobjedu.

Magnus Abelvik Röd predvodio je strijelce domaćih sa šest golova, a po pet su dodali Jim Gottfridsson i Hampus Wanne. Kod gostiju Arcem Karalekbio je strijelac sedam puta, Uladzislau Kuleš dodao je šest, Angel Fernandez šest golova. Igor Karačić pratio ih je s tri gola.

Domaći poraz upisalo je Celje koje je ugostilo Aalborg. Na sredini drugog poluvremena bilo je 24:24 nakon čega gosti rade 3:0 i Celje se više nije spustilo ispod dva gola zaostatka.

Tadej Kljun sa šest golova predvodio je domaćina, pet je dodao Josip Šarac, a jedan Veron Načinović. Filip Ivić imao je pet obrana. kod Aalborga Magnus Jensen postigao je sedam golova, a Jonas Samuelsson pet.