Liga prvaka, skupina B, 1. kolo, 17.09.2020, 18:45 h, Arena Zagreb
Suci: Amar Konjičanin, Dino Konjičanin (BiH)
21:31(6:14) Kiel
Kiel

Jednosmjeran dvoboj na startu, Kiel održao lekciju PPD Zagrebu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 17.09.2020.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su visok poraz u prvom kolu grupne faze Lige prvaka. Kiel je gostovao u Areni i slavio s 31:21...

UKUPNO3104/43

Kiel je očekivano bio pretežak protivnik za ovu momčad PPD Zagreba. Razlika u kvaliteti je i s kompletnim Zagrebom prilična, a posebno u ovakvoj situaciji u kojoj se Zagreb danas nalazi.

Zbog raznoraznih problema na raspolaganju Igoru Voriju nije bio niz igrača što je samo dodatno umanjilo šanse PPD Zagreba.

Samo u početnim minutama PPD Zagreb je bio u nekom egalu i to doslovno početnim minutama. Nakon 2:2 napravio je Kiel seriju 4:0, odvojio se i dalje je razlika samo rsla.

Da stvar bude još gora za PPD Zagreb, Matej Ašanin je branio dobro, međutim njegovi suigrači su početnički griješili u napadu, gubili lopte i sve dobro što bi on napravio, napad je prosuo.

Na poluvremenu je bilo 14:6 za Kiel, a odmah u oči upada podatak da je Zagreb postigao samo šest golova. 14 primljenih golova protiv Kiela za poluvrijeme čak i nije toliko loše.

U nastavku susreta Kiel je nastavio u visokom ritmu i samo se čekalo kada će probiti dvoznamenkastu razliku. To se godotilo u 44. minuti kada je Sander Sagosen pogodio za 23:13.

Do kraja susreta nije bilo nekog visokog ritma, tek se obostrano odrađivao posao.

Šest golova postigao je Filip Vistorop, a na drugoj strani sedam Sander Saosen.