Gorica gazila Split pa skoro prosula riješenu utakmicu na otvaranju domaće lige

Matej Kačan • petak, 18.09.2020.

Sjajno otvaranje HT Premijer lige mogli smo vidjeti u Velikoj Gorici. Domaća je momčad imala riješen susret koji je zakomplicirala i slavila protiv Splita s tek 79:73...

Otvorena je i nova sezona u HT Premijer ligi, a ljubitelji domaće košarke su odmah na početku imali prilike uživati u vrlo zanimljivom, a na kraju i dramatičnom susretu. Novi član Druge ABA lige Gorica je protiv Splita imala riješen susret da bi na kraju čupala pobjedu.

Punih 30 minuta na terenu je postojala samo jedna ekipa, ona Gorice. Igrači Josipa Sesara su letjeli terenom te su nakon početnih 10 izjednačenih minuta i 22:18 u potpunosti nadigrali Splićane u drugoj i trećoj dionici.

21:13 u drugoj četvrtini znači 43:31 na poluvremenu, ali je od tih 31 čak 11 za Split postigao Toni Perković koji vuče praktički sam. Na drugoj strani je Sesar nastavio kao i prošle sezone, s mnogo rotacija, držanja ritma i napadačko demokracijom.

Kad se na početku drugog poluvremena ugasio i Perković koji je ostao bez poena nekoliko minuta, Gorica je pobjegla i na maksimalnih 25 poena prednosti i Žuti izgledaju kao ekipa u raspadu nakon 30 minuta igre.

No, u četvrtoj dionici potpuno druga priča. Ilija Đoković veže par trica, Sesarovu nižu petorku skokom u napadu kažnjava Vranković i Split je dobio nešto šuta, krila u obrani i odjednom je to velika serija od 16:0 i jednoznamenkasta razlika.

Zadrhtale su ruke domaćinima na slobodnim bacanjima, Split je zaigrao agresivno i na ulasku u zadnju minutu je samo minus pet. No, u sljedećem napadu dotad motivirani Kalajžić rješava udvajanje svoje bivše ekipe, poslužuje Batura, a ovaj pogađa koš i dodatno bacanje za plus osam.

Odgovorio je Split i 21 sekundu do kraja ima lude šanse da uz dvije trice nadoknadi 79:73, ali onda Perković promašuje tricu, a Kedžo iz skoka u napadu ne zabija zicer i Gorica ipak odlazi s pobjedom koja je na koncu trebala biti uvjerljivija i bez drame.

Kod Gorice su Batur, Kalajžić i Lovro Mazalin zabili po 12, a potonji je dodao i 10 skokova. Kod Splita je Perković postigao 21, a Đoković je dodao 14 poena uz osam asistencija.