Lens 2:1 Bordeaux
Bordeaux

Lens svladao Bordeaux, Bašić izašao zbog ozljede

Matej Kačan • subota, 19.09.2020.

Nogometaši Lensa došli su do treće pobjede u nizu i ostanka u vrhu Ligue 1. Kod kuće je Lens svladao Bordeaux s 2:1, a kod gostiju se u prvom poluvremenu ozlijedio Toma Bašić...

Nogometaši Bordeauxa nastavljaju sa slabim ulaskom u sezonu. Žirondinci su u gostima upisali prvi poraz u četvrtom susretu te sad imaju tek pet bodova u četiri susreta i na 11. su mjestu tablice.

Poraz im je nanio ove sezone goropadni Lens koji je iznenađenjem protiv PSG-a započeo niz pobjeda koji se sad produžio na tri. Lens je slavio s 2:1, a svi su golovi pali u drugom dijelu. No, i u prvom imamo loše vijesti za Bordeaux.

U 26. se minuti ozlijedio hrvatski veznjak Toma Bašić koji je jedan od najboljih igrača ekipe ove sezone te je morao napustiti igru, a nove nevolje dolaze na otvaranju drugog dijela. Kiks obrane je izbacio Ignatiusa Ganaga u situaciju jedan na jedan s vratarom, a ovaj ne griješi i pogađa za 1:0.

Na 2:0 je Lens povisio u 59. i opet nevolja opet ne dolazi sama. Ganago je pao, sudac je gledao VAR i odlučio da ima materijala za penal i drugi žuti karton za Paula Bayssea. Udarac s bijele točke je realizirao Gael Kakuta.

Do kraja susreta je Bordeaux pokušavao, a do počasnog je pogotka došao tek u četvrtoj minuti nadoknade kad je Samuel Kalu stigao tek smanjiti na 2:1 za častan poraz gostiju.