Getafe, Celta i Villarreal upisali domaće pobjede, Valencia razočarala

Mihaela Bradovski • subota, 19.09.2020.

Odigrana su tri susreta drugog kola La Lige, a u sva tri domaćini su uzeli pobjedu. Ante Palaversa nije dobio priliku za nastup, ostao je na klupi za pričuve...

Sezona je počela napokon i za Getafe koji je u svom prvom nastupu upisao pobjedu 1:0 protiv Osasune. Nije to bio posebno kvalitetan dvoboj, ali domaćin se neće previše s tim zamarati, pobjeda je tu i to je najvažnije.

Trenutak odluke dogodio se u 54. minuti kada je Jaime Mata pomalo sretno došao do lopte nakon što je Cucho loše zahvatio loptu. Mata ju je dobio na desnoj strani posve sam i iz blizine je zabio.

Ante Palaversa ostao je na klupi svih 90 minuta.

Celta je zasluženo upisala pobjedu protiv Valencije u susretu u kojem je potpuno dominirala i mogla je čak i uvjerljivije slaviti.

Povela je u 13. minuti kada je Nolito lakoćom prošao kroz obranu, gurnuo loptu za Iaga Aspasa, a on rutinski obišao vratara i zabio.

U 46. minuti gosti krasnim golom poravnavaju. Ubačena lopta dolazi na prvoj vratnici do Maximiliana Gomeza koji puca iz prve snažno u prvi kut i pogađa.

Ipak deset minuta kasnije Celta vraća prednost na svoju stranu. Aspas je izveo slobodan udarac s nekih 17 metara i pogodio gornji kut.

Villarreal je opravdao status favorita protiv Eibara, ali nije imao lagan posao. Eibar je bio posve ravnopravan protivnik i stvorio je Villarrealu dosta problema.

Domaćinu je već u desetoj minuti poništen pogodak koji je iz zaleđa postigao Gerard Moreno i prvo poluvrijeme proteklo je bez golova.

U drugom dijelu vrlo brzo gosti dolaze u vodstvo. U 50. minuti Garcia Kike nakon krasnog dodavanja Exposita dovodi svoju momčad u vodstvo.

U narednih 20 minuta Žuta podmornica dolazi do preokreta. U 63. minuti Moreno se krasno oslobodio čuvara i onda iskosa zabio da bi u 71. Moreno asistirao Pacu Alcaceru koji bježi obrani i postavlja konačnih 2:1.