Ligue 1, 4. kolo, 19.09.2020, 21:00 h
Rennes
Rennes 2:1 Monaco
Monaco

Niko Kovač ispustio pobjedu u zadnjih deset minuta kod vrlo dobrog Rennesa i ostao praznih ruku

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.09.2020.

Niko Kovač upisao je prvi poraz na klupi Monaca. U gostima kod Rennesa izgubio je 2:1 iako je vodio do 81. minute susreta...

Monaco je imao sve u svojim rukama na neugodnom gostovanju u Rennesu, ali nije izdržao. Domaćin se vratio u završnici susreta, a onda uz lošu reakciju vratara Monaca stigao je i do pobjede.

Inače bio je to izjednačen dvoboj u kojem su obje momčadi imale svojih dobrih razdoblja i prilika, no sreća je bila ipak na strani Rennesa.

Monaco je poveo u 28. minuti kada se sve zakuhalo nakon Fabregasovog kornera, domaćini nisu uspjeli očistiti opasnost pred svojim golom pa su na kraju odbili loptu točno do Wissama Ben Yeddera koji takvu priliku ne propušta.

Sve do 81. minute Monaco je držao prednost, a onda je nakon ubačaja s lijeve strane Steven Nzonzi glavom iz blizine poslao loptu u mreži i poravnao na 1:1.

Odluka je stigla u sudačkoj nadoknadi kada je na odbijenu loptu na 16 metara natrčao Adrien Truffert, pucao je iz prve, a vrataru Lecomteu lopta prolazi ispod ruke i odlazi u mrežu.

Pokušao je Kovač instant izmjenama, ali nije bilo promjene, ostalo je 2:1.