Granada i Betis ostali stopostotni domaćim pobjedama

Matej Kačan • nedjelja, 20.09.2020.

Drugo kolo španjolske La Lige se nastavilo susretima u kojima su Betis i Granada potvrdili pobjede iz prvog kola te su u vrhu s maksimalnih šest bodova...

Nogometaši Betisa nastavljaju s dobrim uslaskom u sezonu pod vodstvom Manuela Pellegrinija. Čileanac je očito seviljsku ekipu posložio na pravi način i stigla je i druga pobjeda, ovaj put protiv Valladolida.

Kao i protiv Bilbaa, rezultat je 2:0, a sličan je i način pobjede s dva gola u jako kratkom periodu. Ovaj put je taj period bio u početnoj fazi susreta, a iskazao se Nabil Fekir s golom i asistencijom.

Francuz je u desetoj minuti realizirao kazneni udarac nakon što je Oscar Plano u svom kaznenom prostoru igrao rukom. U 18. minuti se Fekiru piše asistencija, ali nije obavio mnogo posla.

Fekir je pokušao pucati s ruba 16 metara, ali je to učinio u blok te se lopta odbija Williamu Carvalhu koji je fantastično potegnuo iz voleja za 2:0 što je bio i konačan rezultat.

U dobrom stilu je nastavila i Granada koja se s Betisom drži u vrhu sa šest bodova. Počelo je vrlo dobro za Granadu u ranoj fazi kad je 1:0 postavio iskusni Roberto Soldado u sedmoj minuti.

On je pretrčao svog čuvara i došao do duge Machisove lopte te je mirno poentirao, ali Alaves dolazi do izjednačenja u 22. minuti. Strijelac je Joselu fantastičnim udarcem s 20 metara iz slobodnjaka koji je išao nisko, tik uz stativu.

Dugo je stajalo tih 1:1, a u 79. minuti je sjajni Machis asistenciji dodao i pogodak. Lopta iz ubačaja je preletjela sve i došla do njegove glave, ali mu je golman obranio prvi udarac. No, lopta se odbila do Machisa koji je iz drugog pokušaja siguran i zabija za konačnih 2:1.