Liga prvaka, skupina B, 2. kolo, 24.09.2020, 18:45 h
Telekom Veszprem 37:25 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb visoko poražen i u drugom kolu, Veszprem rutinski slavio

Branimir Korać • petak, 25.09.2020.

PPD Zagreb nije bio ravnopravan protivnik niti u drugom kolu Lige prvaka, ovo društvo, za Zagreb u ovom stanju, jednostavno je prejako...

Što zbog svjesnog opredjeljenja na jeftinu i mladu momčad zbog krize koja je pogodila kompletan svjetski sport, a što još uz sve to zbog izostanaka s kojima Igor Vori vodi bitku, PPD Zagreb je jednostavno preslab za ovu konkurenciju.

U prvom kolu teško je stradao u Zagrebu protiv Kiela, a sada jednako tako i u Veszpremu koji se pokazao kao prejak protivnik. Mađari imaju i širinu i kvalitetu, a Zagreb nema širinu i još nema kvalitetu. Ali ima potencijal samo što će biti dugotrajan proces da se ova momčad podigne i nema garancije da će već ove sezone dramatično napredovati.

U Mađarskoj su se Zagrebaši držali do sredine prvog poluvremena kada su još gubili samo 8:7 da bi nakon toga uslijedila serija domaćina 3:0 i stvari su polako, što se tiče Zagreba, počele izmicati kontroli.

Već na poluvremenu Veszprem je imao visokih 18:12 i samo se čekalo s kojom će razlikom završiti drugi dio.

Od početka drugog poluvremena nastavilo se podizanje razlike i već u 38. minuti Veszprem je prvi put stigao do dvoznamenkaste prednosti kada je poveo s 26:16 golom Šiškarjeva

Završilo je 37:25, visok poraz Zagreba pred kojim je još puno, puno posla.

Matej Hrstić sa šest golova bio je najefikasniji, a kod domaćina Yahia Fathy Omar zabio je šest golova, a Petar Nenadić pet. Manuel Štrlek zaustavio se na tri gola.