Šok u Kielu, domaćin teško stradao protiv Nantesa

Mihaela Bradovski • petak, 25.09.2020.

Osim dvoboja u Veszpremu gdje je PPD Zagreb visoko poražen od istoimenog domaćina, jučer su odigrana još dva susreta u rukometnoj Ligi prvaka, a u oba su pobjednici visoko slavili...

Nakon što je u Zagrebu odradio zagrijavanje za novu sezonu Lige prvaka, Kiel je pravi posao očekivao u drugom kolu kada je ugostio momčad Nantesa. I tu je pao na ispitu. Upisao je težak poraz 35:27 koji baš nitko nije očekivao.

Ništa Kielu nije polazilo za rukom, imao je punio tehničkih pogrešaka i loših odluka, a Nantes je u svojoj prvoj službenoj ovosezonskoj utakmici izgledao moćno i razigrano. Nemilice je punio mrežu Darija Quenstedta i prednost je samo rasla.

U konačnici bilo je ogromnih osam razlike, poraz kakav u Kielu u Europi ne pamte, ali zato su i prošle sezone imali kraj u njemačkom prvenstvu kada su također neočekivano visoko poraženi od Wetzlara 27:20.

Sjajnu utakmicu u dresu Nantesa odigrao je Valero Rivera koji je postigao deset golova, a Adrian Figueras dodao je šest s crte, tamo gdje je Kielova obrana posebno jaka.

Kod Kiela Hendrik Pekeler, Sander Sagosen i Magnus Landin postigli su po četiri gola, a Domagoj Duvnjak dodao je jedan uz jedan promašaj.

Barcelona je na svom parketu rutinski odradila posao protiv Celja slaveći s visokih 42:28. Za razliku od Kiela, ona je odmah riješila pitanje pobjednika, imala je niz raspoloženih igrača, širinu, kvalitetu, sve na što nije mogao slovenski predstavnik odgovoriti.

Već do poluvremena bilo je visokih 21:14, a u nastavku susreta prednost je nastavila rasti.

Slovencima je mrežu napunio Slovenac, Blaž Janc postigao je sedam golova, šest je dodao Aleix Gomez, po pet Casper Mortensen i Dika Mem, a Luka Cindrić završio je s tri gola.

Kod Celja sedam golova postigao je Domen Novak dok je Josip Šarac bio strijelac pet puta. Veron Načinović dodao je dva gola, a Filip Ivić tri obrane.