Šebetiću poraz na startu, a Cesson u završnici izvukao bod protiv St. Raphaela

Branimir Korać • subota, 26.09.2020.

Krenulo je francusko rukometno prvenstvo te su odigrana tri susreta prvog kola. U akciji je bio jedan hrvatski igrač i to Luka Šebetić koji je upisao poraz s Tremblayjom u gostima kod Istresa...

Istres može biti zadovoljan otvaranjem sezone. Na startu je dočekao Tremblay i svladao ga je s 29:24 u susretu koji je najvećim dijelom potpuno držao pod kontrolom.

Serija 5:1 sredinom prvog poluvremena bila je ključna i ona je odvela Istres na 10:7 i do kraja susreta Tremblay se više nije u potpunosti približio.

Kod pobjednika Hichem Daoud postigao je sedam golova, a po pet su dodali Torben Petersen i Rasmus Nielsen. Arnaud Tabarand skupio je 12 obrana.

Kod Tremblayja pet golova postigao je Henrik Olsson, a Luka Šebetić dodao je tri iz sedam pokušaja.

Zanimljivo je bilo u Rennesu gdje je Cesson ugostio St. Raphael i uspio ispustiti visoku prednost. U prvom poluvremenu vodio je 12:6, ali već na startu drugog dijela gosti su potpuno uhvatili priključak i vodila se velika bitka do samog kraja. Tamo je čak St. Raphael imao prednost, no tri sekunde prije kraja Youenn Cardinal iz sedmerca je zabio za 27:27.

Upravo Cardinal postigao je 11 golova i bio prvo ime susreta, Jože Baznik dodao je 12 obrana. Kod gostiju Johannes Marescot postigao je sedam golova, a Drevy Paschal šest. Mihai Popescu je skupio 14 obrana.

Visok poraz u prvom kolu upisao je Limoges koji je tek ušao u ligu, ali odmah je naletio na ambiciozni Nimes i izgubio 31:23. Ovdje je sve bilo manje-više jasno od samog početka, Nimes je poveo 8:1 i do kraja je rutinski odrađivao posao.

Pet golova kod pobjednika postigao je Mohammad Sanad dok je Remi Desbonnet skupio 13 obrana. Kod poraženih Dragan Gajić imao je osam golova, a Juan Andreu šest. Yassine Idrissi upisao je 11 obrana.