Inter
Inter 4:3 Fiorentina
Fiorentina

Dario Dodić • subota, 26.09.2020.

Sjajnu su utakmicu na Giuseppe Meazzi u sklopu drugog kola talijanske Serie A odigrali Inter i Fiorentina. Viole su na krilima raspoloženog Francka Riberyja imale pobjedu u rukama sve do 87. minute, no na kraju se u Firencu vraćaju bez ijednog boda...

Pravu nogometnu ljepoticu u Milanu su odigrali Inter i Fiorentina. U utakmici s čak sedam golova pobjedu je tek u završnici izvukao domaćin, završilo je 4:3 za Inter.

Bio je to susret u kojem je Franck Ribery još jednom pokazao da i u 38. godini života ima čemu naučiti mlađe generacije. Francuz se poigravao s domaćim igračima, kreirao je sva tri gola gostiju, a s njegovim izlaskom u 83. minuti stala je igra Fiorentine.

Sve je na najbolji mogući način krenulo za goste. Već u trećoj minuti Ribery pokreće akciju Viola i šalje loptu na lijevu stranu do Biraghija - ubacio je Biraghi u sredinu gdje su se Bonaventura i Kouame poigrali s novopridošlim Kolarovom, potonji lagano poentira za vodstvo Fiorentine.

Domaći su pokušali uzvratiti preko hrvatske osovine, Perišić i Brozović pokušavali su glavama, Perišić je bio neprezican, Brozović prekratak. Uzvratio je gost preko Kouamea, ali ovog puta Handanović izlazi kao pobjednik tog dvoboja.

Mirisalo je na vraćanje Intera u igru u 18. minuti. Raspoloženi Lautaro Martinez spremao se na šut kad ga je, tako se barem činilo na prvi pogled, s leđa srušio Caceres. Pokazao je Calvarese na bijelu točku, a Caceres mu gestikulirao da situaciju provjeri na snimci - tako je i bilo, a sugestiju iz VAR-sobe Calvarese provjerava snimku i mijenja odluku. Caceres je čisto oduzeo loptu Martinezu i spasio Fiorentinu.

Nisu gosti izdržali do kraja prvog dijela. U drugoj minuti sudačke nadoknade nerazzuri potežu kontru, Barella gura loptu Martinezu, koji lijepo mijenja smjer i s ruba kaznenog prostora krasno pogađa za 1:1. Lautaro je u 2020. godini za Inter u svim natjecanjima postigao četiri gola izvan 16 metara.

Vrlo brzo u nastavku do vodstva dolazi Inter. Igrala se 52. minuta, uporni Lautaro Martinez se spašava iz naizgled izgubljene situacije, uspijeva uputiti udarac prema protivničkom golu, koji nesretni Ceccherini šalje u vlastitu mrežu.

Tek pet minuta vodio je domaćin. Krasnu su kontru kreirali gosti, Sjurio se "mlađahni" Ribery po lijevoj strani od centra do Interovog šesnaesterca, vagao dvojicu domaćih igrača, a zatim uposlio Castrovillija koji ljevicom pogađa donji desni kut Handanovićevog gola za 2:2.

Ubrzo Viole dolaze do novog vodstva. Fantastičnom je loptom Ribery s centra proigrao Chiesu koji pogađa za 2:3.

Nizale su se prilike s obje strane, Lukaku je nakon odličnog Perišićevog dodavanja bio neprecizan s pet metara, da bi se nešto kasnije Belgijac lako riješio svog čuvara, dobro pucao, ali brani Dragowski. Gostujući vratar zaustavio je i Barellin torpedo minutu kasnije.

Mogao je gost staviti točku na i u 80. minuti. Maestralni Ribery kreirao je još jednu gol-šansu za Viole, proigrao je Vlahovića, koji puca tragično loše, prilika odlazi u nepovrat. Skup je to trenutak bio za goste, ubrzo je igru napustio fenomenalni Ribery, a Fiorentina stala.

Conte je bacio sve adute u napad i brzo profitirao. Prvo Lukaku na dodavanje Hakimija poentira za 3:3 u 87. minuti, da bi dvije minute kasnije D'Ambrosio glavom nakon ubačaja Sancheza pogodio za konačnih 4:3.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su dobru utakmicu za domaćina, Brozović je igru napustio u 74. minuti, Perišić četiri minute kasnije.