Real Betis 2:3 Real Madrid
Real Madrid

Real Madrid se s igračem više provukao protiv Betisa, Ramos s bijele točke donio tri boda

Dario Dodić • subota, 26.09.2020.

Golovima bogatu utakmicu na stadionu Benito Villamarin u Sevilli odigrali su Betis i Real Madrid u sklopu trećeg kola LaLige. Gosti su na kraju ugrabili puni plijen...

Kraljevski klub nije izgledao posebno kraljevski na gostovanju kod neugodnog Betisa, koji je sezonu otvorio dvjema pobjedama bez primljenog gola. Betis je pokazao zube Real Madridu, možda bi poštenije na kraju bilo da je susret završio bez pobjednika.

Zinedine Zidane od prve je minute u napad gurnuo Benzemu i Jovića. Potonji je osam puta do večeras startao u dresu Reala u svim natjecanjima i nije postigao niti jedan gol. Izuzev iznuđenog isključenja srpski napadač nije pokazao previše i povećao niz na devet.

Nakon nešto više od minute igre gosti su zatresli Betisovu mrežu. Lijepo su kombinirali Madriđani, Mendy je ubacio s lijeve strane, Benzema zabija, ali iz zaleđa. Pet minuta kasnije mogli su domaći do vodstva. S lijeve je strane ubacio Canales, Sanabria je bio sam kao duh u srcu kaznenog prostora gostiju, dobro je pucao glavom, još bolje refleksno obranio Courtois.

Igrala se 14. minuta kada smo vidjeli i prvi pogodak. Uz ponešto muke Benzema na desnom rubu šesnaesterca, na samoj gol-liniji, uspijeva zadržati loptu i uputiti je u sredinu, na nogu Valverdeu, koji u padu pogađa za vodstvo gostiju.

Samo minutu kasnije Sergio Ramos imao je čistu šansu za povećanje vodstva, ali iz voleja šalje loptu kraj desne vratnice Betisovog gola.

Madriđani su sve do 35. minute odolijevali pritisku domaćih, da bi onda u dvije minute pali u rezultatski zaostatak. Prvo je Mandi glavom zabio za 1:1 nakon ubačaja Canalesa, da bi u 37. minuti Betis stigao i do vodstva - Fekir proigrava Carvalha, koji s lijeve strane pogađa bliži kut Realovog gola. Dodirnuo je loptu Courtois, ali je nije uspio spriječiti da uđe u mrežu.

Prvi put nakon listopada 2018. godine Kraljevski je klub primio dva gola u prvom poluvremenu prvenstvene utakmice. Tada se igralo na Camp Nouu, Barcelona je taj dvoboj dobila s 5:1.

Mogao je u završnici prvog dijela Real do izjednačenja, krasnom je loptom Kroos uposlio Benzemu, Francuz odlično prima loptu, ali slabije puca, bio je to lagan plijen za Roblesa. Bila je to ujedno i posljednja Kroosova akcija, ozlijedio se i napustio igru, umjesto njega ušao je Luka Modrić, koji se do kraja susreta i nije posebno istaknuo.

Na samom startu drugog dijela gosti se vraćaju u egal. S desne je strane ubacio Carvajal, gađao je Benzemu, koji je bio u zaleđu, no nesretni Emerson ispred Realovog napadača šalje loptu u vlastitu mrežu. Nije tu bio kraj Emersonovim mukama, 20-ak minuta kasnije kao posljednji igrač obrane ruši Jovića na rubu kaznenog prostora i zasluženo dobiva izravni crveni karton.

Borili su se domaćini s igračem manje, ali nisu izdržali do kraja. Desetak minuta prije isteka regularnog vremena sudac Bengoetxea nakon provjere snimke dodjeljuje najstrožu kaznu Real Madridu. Majoral je bio u prilici za gol, kad se spremao za udarac Bartra u padu loptu dira rukom, a Ramos lijepo s bijele točke poentira za konačnih 2:3. Gostujući kapetan tako je zabio gol u 17 uzastopnih sezona LaLige, što je prije njega pošlo za rukom samo dvojici igrača, Agustinu Gainzi (19) i Carlosu Alonsu.

Nakon nepotpuna tri kola Betis je drugi sa šest bodova, dok je Real Madrid s utakmicom manje skupio četiri boda.