Kovačev Monaco s dva igrača manje do pobjede, Lyon ponovno remizirao

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.09.2020.

Francuzi igraju susrete petog kola, a Monaco je stigao do treće pobjede nakon što je kod kuće svladao Strasbourg...

Lyon je igrao sjajno u Ligi prvaka i najavljivalo se da će nastaviti i u novoj sezoni u francuskom prvenstvu igrati na visokoj razini, međutim to zasad ne potvrđuje. Upisao je pobjedu u prvom kolu i nakon toga tri remija i poraz.

Ovu nedjelju gostovao je kod Lorienta i odigrao samo 1:1. Lorient je čak i poveo golom Yoanea Wisse, ali Lyon je uspio dohvatiti bod golom Lea Duboisa deset minuta kasnije, u 74. minuti. Do kraja susreta trajao je pritisak Lyona, no pogodaka više nije bilo.

Kovačev Monaco i s dva igrača manje stigao je do pobjede protiv Strasbourga 3:2. Bila je to vrlo zanimljiva utakmica s pet pogodaka, ali i dva crvena kartona od kojih je barem jedan bio prestrog.

Monaco je odradio jako dobro prvo poluvrijeme i vodio je 2:0 golovima Ben Yeddera i Aguilara da bi početkom drugog dijela Chahiri smanjio. Vrlo brzo je Ben Yedder novim golom odveo Monaco na 3:1, ali onda kreću problemi. Prvo Tchouameni zarađuje drugi žuti karton, a zatim Disasi i izravni crveni te Monaco ostaje s dva igrača manje. Kod isključenja Disasija dosuđen je i kazneni udarac koji realizira u 70. minuti Ajorque za konačnih 3:2.

Dijon je dva puta vodio protiv Montpelliera i oba puta gosti su se vratili te uzeli bod. Dina i Ecuele bili su zaslužni za vodstva, a Delort i Savanier za poravnanja. Drugo je stiglo u 90. minuti.

Vrlo dobru utakmicu odigrao je Toma Bašić u dresu Bordeauxa, ali njegova momčad nije uspjela doći do pobjede, dvoboj je okončan bez pogodaka.

Pavlovićev (igrao 90 minuta) Angers stigao je do treće ovosezonske pobjede, svladao je ovaj put momčad Bresta i otišao do pobjede 3:2. Gosti su dva puta imali prednost, ali na kraju je Angers ipak slavio.