Roma i Juventus remizirali u utakmici kola, Juriću nova pobjeda, Rebić ozlijeđen

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.09.2020.

Ivan Jurić može biti zadovoljan, njegova Verona upisala je pobjedu protiv Udinesea, ali Hrvati u Genoi i Milanu nemaju razloga za zadovoljstvo. Pogotovo Ante Rebić koji je zaradio neugodnu ozljedu...

Nedjeljni program u Serie A zaključili su Roma i Juventus. U velikom dvoboju pobjednika nije bilo, završilo je 2:2, a Rimljani su dva puta bili u vodstvu, međutim Juve se isto toliko puta vraćao. Eoma je bila bliže pobjedi, vodila je, imala igrača više, ali Cristiano Ronaldo lijepim golom vratio je Juventus u egal.

U 31. minuti Roma je stigla do vodstva iz kaznenog udarca nakon što je Adrien Rabiot igrao rukom u 16 metara, a penal je izveo Jordan Veretout te doveo svoju momčad u vodstvo.

Vrlo brzo novi kazneni udarac samo na drugoj strani. Ponovno igranje rukom, Pellegrini je bio krivac, a Ronaldo je mirno zabio za poravnanja. Tu nije bio kraj prvog dijela, u sudačkoj nadoknadi sijevnula je kontra Rome, Mhitarjan asistira Veretoutu za novi pogodak.

U drugom dijelu Rabiot nije dugo izdržao i već u 62. minuti morao je van iz igre zbog drugog žutog kartona. Bez obzira na igrača manje, Juventus dolazi do poravnanja. U 69. minuti Danilo je ubacio, Ronaldo skače nestvarno visoko i zabija za 2:2.

Napoli je ugostio Genou i nanio joj ružan poraz 6:0. Jako lošu utakmicu odigrali su gosti koji su bili potpuno podređeni i nisu imali nikakve šanse.

Redom su mrežu Genoe punili Lozano, Zielinski, Mertens, Lozano, Elmas, Politano.

Milan Badelj bio je na travnjaku do 64. minute, a Marko Pjaca do 70.

Milan nastavlja s dobrim nastupima, a u ovom kolu odnio je pobjedu s gostovanja kod Crotonea. Slavio je s 2:0 i tako zakucao Crotone za dno ljestvice, a on se pozicionirao odmah iza Napolija.

U završnici prvog dijela Milan je poveo golom Kessieja s 11 metara, a na 2:0 povisio je Diaz u 50. minuti. Ante Rebić igrao je do 57. minute kada je igru napustio zbog ozljede. Nakon ružnog pada iščašio je lakat, ali ništa nije slomljeno i pauza će ipak biti kraća nego što se sumnjalo.

Jurićeva Verona upisala je pobjedu 1:0 protiv Udinesea. U 57. minuti stigla je do jedinog gola na susretu, a strijelac je bio Favilli.