Atalanta 5:2 Cagliari
Cagliari

Pašalić strijelac u novoj visokoj pobjedi Atalante

Branimir Korać • nedjelja, 04.10.2020.

Atalanta nastavlja sa sjajnim nastupima, a u trećem kolu pregazila je Cagliari s 5:2 uz pogodak hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića...

Za Atalantu nema nekih posebnih novosti u novoj sezoni. Nastavila je sa sjajnim igrama, vrlo efikasnim nastupima pa je tako u trećem kolu stradao i Cagliari koji je visoko poražen s 5:2.

Nevjerojatna je lakoća kojom Atalanta ulazi u prilike i to su glavnom šanse koje je teže promašiti nego zabiti.

Mrežu Cagliarija načela je već u sedmoj minuti kada je Palomino krasno proigrao Luisa Muriela koji je išao sam prema golu gostiju i onda rutinski zabio. Uslijedila je kratka VAR provjera je li bilo zaleđa, sve je bilo čisto i domaćin je proslavio pogodak.

U 24. minuti Cagliari se vraća. Korner s desne strane izveo je Marin, najviši u skoku bio je Diego Godin koji glavom skreće loptu u sam kut za 1:1.

Kratko je Cagliari bio u utakmici, uslijedila su još tri pogotka Atalante za mirnih i ugodnih 4:1 na odmoru.

Prvo je Alejandro Gomez krasnim udarcem s 20 metara pogodio u sam donji kut za vraćanje prednosti na stranu Atalante.

U 37. minuti došao je red na Marija Pašalića, Gosens ga je idealno pronašao na pet metara, a Pašalić je samo podmetnuo nogu i poslao loptu u mrežu.

Za kraj sjajnog poluvremena pobrinuo se Duvan Zapata koji je izlomio čuvara i onda iskosa pogodio u suprotni kut za 4:1.

U ranoj fazi drugog poluvremena Cagliari je smanjio na 4:2 nakon lijepog ubačaja Lykogiannisa, prvi na lopti bio je Joao Pedro koji je mirno skrenuo loptu u mrežu.

Do same završnice rezultat se nije mijenjao, a tada Pašalić u 16 metara pronalazi Lammersa koji lako prolazi čuvara i iskosa postavlja konačnih 5:2.

Pašalić na jednoj i Marko Rog na drugoj strani odradili su cijelu utakmicu, a Boško Šutalo kod Atalante je ušao u 85. minuti umjesto Palomina.