Kovač upisao drugi poraz, Bašić zabio Dijonu

Matej Kačan • nedjelja, 04.10.2020.

Raniji termin u subotu je donio četverostruki program u francuskoj Ligue 1, a izdvajamo poraz Monaca kod Bresta te uvjerljivu pobjedu Lillea protiv Strasbourga...

Nakon ranijih termina šestog kola Ligue 1 u subotu imamo novog lidera na tablici, bar do se ne odigra susret Rennesa i Reimsa. Privremeno prvi na tablici su nogometaši Lillea koji su i dalje bez poraza te su upisali četvrtu pobjedu.

Lille je u gostima svladao Strasbourg s 3:0 uz punu minutažu Domagoja Bradarića na lijevom boku pobjednika. Strasbourg je načet u 21. minuti kad je Zeki Celik sjajno pogodio pod rašlje s 20 metara. Na 2:0 je povisio Renato Sanches nakon mnogo udaraca i blokova te grede, ali je prvi blok bio iza gol linije i pogodak je priznat. Konačnih 3:0 postavlja Yilmaz nakon kontre.

Svoj drugi poraz je upisao Monaco Nike Kovača. Na gostovanju kod Bresta je Monaco brzo primio gol, već u osmoj minuti kad je Faivre iskoristio grešku obrane i loše odbijanje ubačaja za brzu reakciju na rubu peterca i pogodak.

Ostatak susreta je pripao Monacu koji je napadao i pokušavao, ali je Kovačeva momčad bila dosta jalova, a onda kad je i dolazila u dobre šanse je bila neprecizna i ostaje bez bodova usprkos mnogo boljoj statistici. To Monaco ostavlja u društvu od četiri kluba s 10 bodova, dok se Brest popeo na devet.

Zanimljiv preokret izveli su nogometaši Metza. Lorient je vodio nakon 36. minute i pogotka Hamela, ali je Ibrahima Niane nastavio sjajnu formu s tri pogotka i sad ih u ligi ima šest. Senegalski je napadač zabio penal u 44. za poravnanje na poluvremenu, a onda je u 59. i 64. zabio još dva za pobjedu Metza i dobar niz sa sedam bodova u nizu nakon tri početna poraza.

Na dnu je ostao Dijon s jednim bodom, onim protiv Montpelliera. Fenjeraš je sjajno legao Bordeauxu koji je prekinuo niz od tri susreta bez pobjede te je upisao deveti bod. Susret su golovima u prvom poluvremenu riješili Oudin i Kalu, a konačnih je 3:0 djelo Tome Bašića u 89. minuta.

Hrvatski veznjak i ponajbolji igrač Bordeauxa ove sezone je dobro pratio kontru svoje momčadi te je utrčao iz drugog plana i iskoristio odbijanac nakon obrane vratara. Bašić je na loptu natrčao na nekih 12 metara te nije imao težak posao slanja udarca u prazna vrata za drugi ligaški gol ove sezone.