Levante 0:2 Real Madrid
Real Madrid

Modriću 89 minuta u novoj pobjedi Reala za skok na vrh

Matej Kačan • nedjelja, 04.10.2020.

Nogometaši Real Madrida upisali su treću pobjedu u nizu kojom su došli do desetog boda i vrha ljestvice. Real je na gostovanju teže od očekivanog svladao Levante sa samo 2:0...

Nakon subote u španjolskoj La Ligi ćemo imati novog lidera na tablici. To su nogometaši Real Madrida koji su nakon početnog remija zaredali s tri pobjede i prvi su stigli do 10. boda uz utakmicu manje u odnosu na maksimalnih pet odigranih kola.

Real ne izgleda dominantno ili preuvjerljivo, ali marljivo skuplja bodove i pobjede pa ima 10 bodova uz gol razliku od 5:2. Tako je bilo i danas, na gostovanju kod Levantea bio je dovoljan jedan gol uz "živoj" utakmici uz drugi koji je u nadoknadi zapečatio sve.

Onaj prvi je u 16. minuti postigao Junior Vinicius do kojeg se lopta odbila nakon kornera, a on je odmjerenim udarcem s lijeve strane s nekih 15 metara krasno pogodio dalji kut za 1:0. Nije da je nakon toga susret mirovao jer su se okviri vrata tresli na obje strane.

Pogodio je gredu Nikola Vukčević na jednoj strani u 31., a Karim Benzema trese stativu u 52., ali se ne tresu jedino mreže- Mreža se zatresla tek u 69. kad je Real zabio drugi gol, ali je poništen zbog zaleđa.

Izdržao je Real do kraja s vodstvom usprkos tome što je i Levante pokazao zube i neke opasne napade, a igrom prvaka je do 89. minute dirigirao Luka Modrić, a onda ga je zamijenio Isco. Benzema se ipak iskupio za stativu u petoj minuti nadoknade kad je iskoristio izgubljenu loptu u pritisku Levantea, izašao sam na vratara i mirno pogodio.