Zagreb šokirao Mladost u Ždralovima, Oriolik i Rudeš idu dalje

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.10.2020.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja Kupa priredio je Zagreb koji je šokirao u gostima Mladost Ždralove...

Veliko iznenađenje dogodilo se u Ždralovima gdje je Zagreb svladao u produžecima domaću Mladost 1:0. Mladost je apsolutni lider Treće HNL Sjever, ove sezone primjerice je pregazila Varteks u gostima s 8:0, ali nije mogla dobiti Pjesnike.

Uz sve to, Zagreb je od 108. minute igrao bez isključenog Tomislava Čavale, ali i s igračem manje došao je do pobjede pogotkom Ivana Dominkovića u 120. minuti.

Dalje ide i Oriolik koji je u trećeligaškom dvoboju kod kuće svladao Split s 1:0. Splićanima je malo toga polazilo za nogom pa je domaćin i došao do pobjede autogolom Domagoja Jelavića u 36. minuti. Sedam minuta kasnije isključen je gostujući vratar Frane Barbić za još malo muke za Splićane iz koje se nisu izvukli.

Rudeš je u gostima slavio protiv Novigrada 3:1 i prošao je dalje. Novigrad je vodio golom Dine Dukađina, ali gosti su uspjeli napraviti preokret i izboriti prolaz.

Već do odlaska na odmor Rudeš je stigao do vodstva golovima Marija Jelavića i Nikole Burića, a Luka Pavković zabio je na startu drugog dijela za konačnih 3:1.