Olympiakos slavio u najvećem grčkom derbiju, Bayern do visoke pobjede u Berlinu

Branimir Korać • subota, 10.10.2020.

Odigrani su susreti drugog kola Eurolige u kojima su Olympiakos i Bayern došli do gostujućih pobjeda. Domaći teren obranili su Zenit, Milano i Crvena zvezda...

Najveći grčki derbi između Panathinaikosa i Olympiakosa okončan je pobjedom Olympiakosa. Momčad iz Pireja slavila je 78:71, a sredinom zadnje dionice definitivno se odvojila i krenula prema pobjedi.

Serijom 6:0 Olympiakos se odvojio i otišao na dvoznamenkastu razliku, a do kraja susreta PAO nije dobio priliku za povratak u utakmicu. U jednom trenutku s pet vezanih poena Nedovića domaćin je došao na četiri poena razlike, ali Harrison i Spanoulis ponovno odvajaju goste za konačni bijeg.

U gostujućem sastavu Georgios Printezis ubacio je 17 poena, Shaquielle McKissic je dodao deset poena, a Octavius Ellis 13 skokova. Kod domaćina Marcus Foster završio je s 15 poena i pet skokova, a Ioannis Papapetrou dodao je 14 poena.

ALBA je očajno zatvorila prvo poluvrijeme i to ju je odvelo u visok poraz protiv Bayerna. Gosti su drugu četvrtinu dobili s ogromnih 31:9, tu su stekli visoku prednost koju nisu izgubili u nastavku susreta.

Kod Bayerna Nick Weiler-Babb upisao je 15 poena, a po 14 su dodali Wade Baldwin i Vladimir Lučić (šest skokova). Leon Radošević za deset minuta ubacio je šest poena (3/4 za dva, 0/1 za tricu). Kod Albe Marcus Eriksson upisao je 15 poena, a Jayson Granger deset poena uz šest asistencija.

Zenit je na svom parketu bio bolji od Barcelone sa 74:70. Druga je to pobjeda Zenita, Barcelona je imala priliku, ali u zadnje dvije minute nije došla do pogotka.

Po 16 poen kod Zenita ubacili su Billy Baron (pet skokova) i Alex Poythress (11 skokova). Kod gostiju Nikola Mirotić ubacio je 14 poena uz sedam skokova dok je Alex Abrines dodao 11 poena.

Visoku pobjedu upisao je Armani na svom parketu protiv ASVEL-a. Nije bilo nikakve dvojbe, Talijani su bili bolji protivnik, vodili su i na kraju zaslužili pobjedu. Presudile su izgubljene lopte, gosti su ih skupili čak 18.

Armani su predvodili Shavon Shields sa 17 poena i sedam skokova te Sergio Rodriguez s 13 poena. Kod Francuza Amine Noua ubacio je 12 poena, a po deset su dodali Moustapha Fall (osam skokova) i Norris Cole.

Crvena zvezda odigrala je znatno bolje nego što je to bio slučaj protiv Fenerbahčea i svladala je Baskoniju s 90:73. Jordan Loyd bio je nezaustavljiv, odigrao je vrhunsku utakmicu i najzaslužniji je za pobjedu.

Susret je završio s 30 poena (5/8 trica) i šest skokova, Marko Simonović je dodao 16 poena, a Langston Hall 11 asistencija. Kod Baskonije Rokas Giedraitis je ubacio 26 poena (6/11 trica), a Luca Vildoza 13 poena. Pierria Henry podijelio je deset asistencija.