Žalgiris pred pet tisuća navijača slavio protiv Efesa, Simon vrlo dobar

Branimir Korać • petak, 16.10.2020.

Odigrana su prva dva susreta četvrtog kola Eurolige košarkaša. Žalgiris i Barcelona upisali su domaće pobjede...

Žalgiris je za razliku od ostalih ugostio Anadolu Efes u gotovo popunjenoj dvorani, pred više od pet tisuća gledatelja. Svi su nosili maske, a domaćin je imao podršku kakvu ostali mogu sanjati.

Gosti su prošle sezone igrali jako dobro i bili dominantni, ali u velikoj mjeri zahvaljujući sjajnim nastupima Shanea Larkina kojeg još uvijek nema zbog ozljede. Igrali su bez njega i ovdje te upisali poraz 89:73.

Nigel Hayes predvodio je Žalgiris sa 17 poena i pet skokova, a po 12 poena dodali su Lukas Lekavičius (pet asistencija) i Marius Grigonis.

Kod Efesa Bryant Dunston upisao je 20 poena, a Kruno Simon za 28 minuta ubacio je 16 poena (3/4 za dva, 2/3 za tri, 4/5 slobodna) uz šest asistencija i četiri skoka.

Barcelona je unatoč problemima uspjela svladati Panathinaikos s 97:89. U susret je ušla bez Nikole Mirotića i Victora Clavera, a tijekom susreta ostala je i bez Alexa Abrinesa, ali je u produžetku upisala pobjedu.

Produžetak gostima donio je Kaselakis koji je osam sekundi prije kraja zaustavljen prekršajem na šutu za tri poena te je pogodio sva tri slobodna bacanja za 75:75. U dodatnih pet minuta Barcelona je bila bolja i osigurala pobjedu.

Cory Higgins predvodio ju je s 24 poena, sedam skokova i pet asistencija, a Brandon Davies dodao je 20 poena i pet skokova. Kod poraženih Marcus Foster je ubacio 24 poena, Howard Sant-Roos 17 poena, a Konstantinos Mitoglou 16 poena uz 12 skokova.