Premiership, 5. kolo, 17.10.2020, 13:30 h
Everton 2:2 Liverpool
Liverpool

Van Dijk ozlijeđen, Everton i Liverpool bez pobjednika u Merseyside derbiju

Branimir Korać • subota, 17.10.2020.

Everton i Liverpool u jednom od najiščekivanijih njihovih međusobnih dvoboja proteklih godina, odigrali su bez pobjednika 2:2...

Veliki dvoboj Evertona i Liverpoola privukao je veliku pozornost, Everton je u njega ušao s prve pozicije na ljestvici, a Liverpool nakon teškog poraza 7:2 protiv Aston Ville.

Bez obzira na to, Liverpool je bio taj koji je poveo. U trećoj minuti Robertson je odlično u kaznenom prostoru proigrao Manea koji rutinski zakucava loptu pod gredu.

Vrlo brzo sporna situacija u 16 metara Evertona. Pickford je nespretno srušio Van Dijka i pritom ga ozlijedio, no od kaznenog udarca nije bilo ništa jer je Van Dijk bio u zaleđu.

Van Dijk nije mogao nastaviti i to se osjetilo na igri gostujuće obrane. U 20. minuti James Rodriguez nabacuje, a Keane glavom pogađa za 1:1.

Do kraja prvog dijela Liverpool je bio opasniji, imao konkretnije prilike, ali ostalo je 1:1.

U drugom dijelu Everton je postajao sve opasniji, ali prekinuo je to u 72. minuti Salah koji koristi pogrešku domaće obrane i zabija za 2:1.

Mogao je Liverpool do povećanja vodstva, ali Pickford ga je zadržao na golu zaostatka da bi u 81. minuti stigla kazna za promašaje te Calvert-Lewin zabija za 2:2.

U posljednjim trenucima susreta prvo je isključen Richarlison zbog ružnog starta, a zatim nije priznat pogodak Hendersona zbog navodnog zaleđa Manea.