Napoli 4:1 Atalanta
Atalanta

Napoli u fantastičnih 20 minuta deklasirao Atalantu

Matej Kačan • subota, 17.10.2020.

Jedan od većih susreta prebogatog četvrtog kola Serie A bio je onaj u Napulju gdje su se susreli domaćin Napoli i Atalanta, a gosti su u uraganskih 20 minuta primili četiri gola i upisali poraz...

Nogometaši Atalante više nisu u društvu neporaženih klubova u Serie A. Atalanta je iz tog društva ispala porazom u četvrtom kolu nakon tri vezane početne pobjede, i to u spektakularnoj maniri. La Dea je na gostovanju u Napulju upisala uvjerljiv poraz.

Sve je bilo gotovo u ludih 20 minuta od 23. do 43. minute kad su domaćini 0:0 pretvorili u 4:0 i uvjerljivo slavlje koje je tek ublaženo jednim golom gostiju u drugom dijelu. Heroj je bio Hirving Lozano koji je s dva brza gola načeo goste.

Prvo je u 23. minuti bio na pravom mjestu na drugoj stativi gdje je s pet metara pospremio odbijeni ubačaj u praznu mrežu, a četiri minute kasnije je na lijevoj strani dobio loptu od Driesa Mertensa, sam je povukao par koraka i ušao u šesnaesterac u sredinu i s 15 metara pogodio suprotan kut.

Samo tri minute kasnije Matteo Politano zabija ljepoticu s 18 metara s desne strane u suprotni gornji kut, a uragan je dovršio Victor Osimhen koji je nakon izbijene lopte Davida Ospine iskoristio krivu procjenu gostujućeg braniča, primio loptu i s 18 metara pogodio prizemnim udarce tik uz stativu.

Poraz je ublažio tek Sam Lammers koji je zabio drugi gol u četiri susreta od dolaska iz PSV-a. Nizozemac je u 69. minuti mirno završio kontru koju je sjajno započeo Romero nanizavši dva igrača prije sjajne lopte u prostor za Lammersa.

Napoli i Atalanta tako imaju istih devet bodova iz četiri susreta, a devet bodova ima još Milan kojem slijedi veliki gradski derbi protiv Intera. Mario Pašalić je odradio 90 minuta za goste, dok je Boško Šutalo ostao na klupi.