Leipzig ostao na vrhu, Dortmund i Stuttgart pobjedama skočili na drugo i treće mjesto

Matej Kačan • subota, 17.10.2020.

Ni nakon većine susreta četvrtog kola Bundeslige, gužva u vrhu nije postala manja. I dalje je većina klubova unutar tri boda na vrhu, a ta gužva može postati i veća eventualnim pobjedama Eintrachta i Bayerna...

Svoje mjesto na vrhu ljestvice Bundeslige će i nakon kompletiranja četvrtog kola imati RB Leipzig koji je u direktnom dvoboju ekipa sa sedam bodova u tri susreta svladao Augsburg u gostima. Za pobjedu je bilo dovoljno 2:0, po gol u svakom poluvremenu.

Nakon mirnog prvog dijela, u 45. minuti se pojavio Dani Olmo koji je ubačajem pronašao glavu Angelina, a jedan od najnižih na terenu baš glavom gađa mrežu domaćina. 2:0 je na semaforu zasvijetlilo u 67. minuti kad je opet Olmo dobro ubacio, a ovaj put je asistenciju Španjolca u gol pospremio Yussuf Poulsen za treću pobjedu Leipziga u sezoni.

Druga momčad lige je s devet bodova uz jedan poraz, onaj od Augsburga postala Borussia Dortmund. Ona je iskoristila to što Hoffenheima nije bilo koronavirusom zaraženog Andreja Kramarića koji bi bio glavna opasnost pa je domaćin ostao bez golova.

Dortmundu je zato bio dovoljan tek jedan koji je stigao u 76. minuti. Junak je bio legenda kluba Marco Reus koji je mirno u gol pospremio sjajno dodavanje Erlinga Haalanda za minimalnu pobjedu. Hoffenheim je upisao drugi poraz nakon dvije početne pobjede.

Do sedmog boda je stigao Stuttgart koji je nakon početnog poraza od Freiburga zaredao s tri utakmice bez poraza. Stuttgart je u gostima svladao Herthu iz Berlina s 2:0, a strijelci su bili Marc-Oliver Kempf glavom nakon slobodnjaka te Gonzalo Castro sjajnim udarcem iz daljine u 68. minuti.

Veliku priliku da ostane pri vrhu je propustio Werder koji je kod Freiburga mogao do treće pobjede u nizu, ali je izborio tek bod Freiburga. Sve je bilo riješeno u prvih 25 minuta jer je Freiburg poveo preko Lienharta u 16. minuti, a četiri minute kasnije je moglo biti i 2:0, ali je Schmidu poništen gol zbog zaleđa.

Sudac i VAR su opet bili naklonjeni Werderu u 25. minuti kad su gosti dobili penal koji je u pogodak za konačnih 1:1 pretvorio Fullkrug. Prvu pobjedu nakon tri vezana remija napokon je ostvario Bayer Leverkusen. Nije ni kod Mainza bilo daleko od remija, ali je razlike bio tek pogodak Alarija u 30. minuti za minimalnih 1:0.