Dominacija 'starih kostiju': Ibra srušio Inter, Quagliarella načeo Lazio!

Matej Kačan • subota, 17.10.2020.

Dvostruki program u Serie A donio je veliku pobjedu Milana u protiv Intera u "Derby della Madonnina", dok je Sampdoria kod kuće deklasirala Lazio...

Dugo najavljivani "Derby della Madonnina" na San Siru je pripao Milanu koji nastavlja fantastičan ulazak u sezonu i točno je tamo gdje je stao furioznim završetkom prošle sezone. Milan je svladao Inter s 2:1 te je na maksimalnih 12 bodova, a ključan je bio Zlatan Ibrahimović.

Šveđaninu ništa ne mogu ni godine ni ozljede ni koronavirus, a očito ni obrana Intera koji puca na "Scudetto". Ibrahimović je već u prvih 16 minuta zabio dva gola koja će usmjeriti susret i stvoriti razliku koju je Inter do kraja samo ublažio, ali ne i nadoknadio.

Ibra je sam u 11. minuti izborio penal kad je došao na rub šesnaesterca i prodao lažnjak Aleksandru Kolarovu koji ga je onda u padu udario prilikom šuta. Sudac je pokazao na bijelu točku, a udarac je sam preuzeo Ibrahimović.

No, vratar mu je obranio, ali se lopta odbija natrag Šveđaninu koji lakoćom pogađa praznu mrežu i u 12. minuti je 1:0 za Milan. Već nakon četiri minute je rezultat udvostručen. Ovaj put Ibrahimović ima mnogo pomoći jer je veći dio posla obavio Rafael Leao.

Leao je probio lijevo krilo te je poslao sjajnu loptu na peterac koja je točno pogodila Ibrahimovića na drugoj stativi i Šveđanin ima lakši dio posla samo pružiti nogu i pogoditi opet nebranjenu mrežu za 2:0 i šok za Inter.

Zanimljivost se susretu vraća u 28. minuti, a dobar dio je odradio Ivan Perišić. Hrvatsko je krilo s lijeve strane poslalo povratnu loptu koju vratar Milana odbija, ali samo do Romelua Lukakua koji je na rubu peterca i pogađa praznu mrežu za 2:1, a nije prošlo ni pola sata.

Inter je do kraja dao sve od sebe da dođe do boda. Imao je šansi baš Lukaku, ali je Antonio Cassano u najavi susreta bar za večeras bio u pravu - Ibrahimović je bio bolji napadač bar večeras i s dva gola je nadvisio Lukakua s jednim i nekoliko promašaja dobrih šansi koje bi donijele Interu bod.

Ante Rebić je nedostajao kod Milana, dok je Inter nastupio s dvojicom Hrvata. Marcelo Brozović je izašao iz igre u 68. minuti, dok je Perišić uz asistenciju odigrao svih 90 minuta za Inter koji je ostao na sedam bodova.

Još jedna momčad koja bi u teoriji trebala ciljati na naslov je doživjela poraz. Lazio očito neće ponoviti prošlu sezonu kad je dugo bio u korak s Juventusom. Lazio je pao na gostovanju kod Sampdorije, a i ovdje je susret golom započeo jedan veteran.

Fabio Quagliarella je u 32. minuti glavom na rubu peterca pospremio Augellov ubačaj u mrežu, a devet minuta kasnije je i sam Augello strijelac. Pogodio je sjajnim poluvolejem lijevom nogom s 18 metara kad se do njega odbila lopta nakon kornera.

Lazio nije uspijevao doći do gola koji bi učinio susret ravnopravnijim, a kazna stiže u 74. minuti preko Damsgaarda koji je iskoristio konfuziju u obrani Lazija kojoj je loptu oduzeo Verre i dodao strijelcu za 3:0.

Sampdoria je drugom pobjedom u nizu stigla na šest bodova i deveto mjesto, dok je Lazio s četiri boda na 11. mjestu i ne uživa u dobrom početku sezone.