Prva pobjeda za Tomasa i Melnjaka u novoj sezoni, napunili mrežu fenjeraša

Branimir Korać • nedjelja, 18.10.2020.

Turci imaju na rasporedu peto kolo, a Rizespor ga je otvorio domaćom pobjedom protiv Ankaragucua s 5:3...

Napokon je do pobjede došao i Rizespor. U prva četiri kola zaslužio je i više od samo dva boda, sada je odigrao vrlo dobro prema naprijed i s dosta problema u fazi obrane.

Prvih 15 minuta bilo je kao iz noćne more. Joseph Paintsil postigao je dva pogotka, a drugi je stigao nakon nesporazuma domaćeg vratara i Darija Melnjaka poslije čega je Paintsil samo ugurao loptu u mrežu.

Na odmor se otišlo uz vodstvo Ankaragucua 3:2, ali s igračem više za Rizespor nakon što je Potuk zaradio drugi žuti karton u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

U drugom poluvremenu domaćin to koristi i hat-trickom Loica Remyja odlazi do pobjede.

Stjepan Tomas dao je Melnjaku 70 minuta te je onda uveo Koybasija, a kod gostiju Zvonimir Šarlija ušao je na početku drugog dijela umjesto dvostrukog strijelca Paintsila.

Ovo je prva pobjeda Rizespora koji u sljedećem kolu ide u goste Sivassporu.