Villarreal pobjedom nad Valencijom do vrha, Bilbao ostavio Levante pri dnu

Matej Kačan • nedjelja, 18.10.2020.

Nakon tri susreta nedjeljnog programa La Lige, u Španjolskoj opet imamo novog lidera na tablici. Nakon pobjede protiv Valencije, to su nogometaši Villarreala koji imaju bod više od pratnje uz utakmicu viška...

Momčad koja se s 11 bodova izdvojila ispred društva od četiri kluba s 10 bodova postao je Villarreal. Istini za volju, Žuta podmornica ima maksimalnih šest utakmica, jednu više od većine klubova iz pratnje, ali svejedno vrh tablice izgleda lijepo.

Villarreal je do sedmog boda u posljednje tri utakmice stigao pobjedom protiv Valencije na domaćem terenu. Valencia je u problemima i u posljednjih pet utakmica broji tek četiri boda, a kod Villarreala je držala remi do 69. minute.

Počelo je grozno za Valenciju, već u petoj minuti je Gabriel zakasnio u start na Alfonsa Pedrazu na petercu i sudac je pokazao na bijelu točku s koje je precizan Paco Alcacer za rano vodstvo domaćina.

No, do poluvremena je Valencia izjednačila, u 37. je pogodio Goncalo Guedes fantastičnim udarcem s 20 metara lijevom nogom u kut pa se na poluvrijeme ide s izjednačenim rezultatom. Njega Valencia drži sve do 69. minute kad imamo pobjednički pogodak.

A taj je pogodak bio prava ljepotica, čak i bolja od onog za 1:1. Potegnuo je Parejo s 19 metara, a lopta je išla po samo sredini te se od grede odbila u gol za dodatni efekt i novo vodstvo Villarreala, ono koje će i ostati do kraja.

Valenciji se na samo bod približio Athletic Bilbao koji je upisao tek drugu pobjedu. Dugo se činilo kao da ni do nje neće doći jer je Levante u Bilbau držao nulu sve do 68. minute kad je led probio Alejandro Berenguer koji se dobro izborio za dugu loptu te ju je s lijeve strane iskosa pospremio u mrežu.

Postigao je Berenguer još jedan gol, ali je taj u 73. poništen pa se za 2:0 morao pobrinuti Inaki Williams šest minuta kasnije kad je imao lak posao pogoditi praznu mrežu nakon sjajnog probijanja i povratne lopte Morcilla s lijeve strane. Bilbao je tako upisao šesti bod i priključuje se sredini tablice.

U sredini tablice se nalaze i akteri prvog susreta dana. Eibar je ugostio Osasunu i obje ekipe mogu biti zadovoljne što su pobjede iz petog kola potvrdili bodom bez pogodaka te si nitko nije pokvario raspoloženje porazom. Naravno, Osasuna je igrala bez Ante Budimira koji ima koronavirus.