Tottenham bizarno prosuo pobjedu, Sheffield i Fulham remijem do prvih bodova

Matej Kačan • nedjelja, 18.10.2020.

Prva dva susreta nedjelje u Premier ligi donijela su dva remija kojima mogu biti zadovoljne sve četiri ekipe koje su upisale po bod, dok nezadovoljan može biti Tottenham...

Nogometaši Tottenhama režirali su još jednu čudnu utakmicu ove vrlo bizarne sezone. Spursi su mogli iskoristiti kiks Liverpoola protiv Evertona da skoče na 10 bodova poravnati na drugom mjestu i sjajno su krenuli, da bi na kraju protiv West Hama izvukli samo bod.

Počelo je silovito. Son Heung-Min i Harry Kane opet su izneredili protivnika, ovaj put su u 16 minuta utrpali tri komada Čekićarima koji su izgledali pogubljeno. Već nakon 40 sekundi Kane šalje dugu loptu za Sona koji ulazi s lijeve strane, namješta se i s nekih 13 metara pogađa suprotni kut.

U osmoj su uloge obrnute. Son je dodao za Kanea, a ovaj je sjajno pucao s nekih 17 metara te je prizemnim udarcem udvostručio vodstvo. Kane tu nije stao. Već u 16. je Son na lijevoj strani pronašao Reguilona, a ovaj ubacuje na peterac gdje Kane glavom diže na 3:0 i, čini se, rješava partiju.

Stajalo je tako do 82. minute kad kreće novih ludih nekoliko minuta, ovaj put na drugoj strani. Nakon slobodnjaka je glavo na 3:1 smanjio Balbuena, dok samo tri minute kasnije Sanchez skreće ubačaj s desne strane u svoju mrežu.

Stajalo je 3:2 sve do duboko u nadoknadi, kad u četvrtoj minuti dodatka Lanzini fantastičnim pogotkom s 20 metara šokira cijeli sjeverni London. Potegnuo je Lanzini poluvolejem iz odbijanca, a lopta ide u sam kut te se od grede odbija u mrežu za 3:3 i nestvarni povratak.

Nakon što su puna četiri kola bili stalni stanovnici samog dna bez bodova, Sheffield i Fulham su odigrali međusobni susret i bilo je jasno da će jedna od te dvije ekipe upisati prve bodove. No, zadovoljni mogu biti oboje jer s 1:1 i jedna i druga momčad razbijaju led bodova u novoj sezoni.

Mogao je Fulham i do sva tri boda i bit će nezadovoljniji ovim gostovanjem, a pravi je tragičar bio Aleksandar Mitrović. Srpski napadač je inače među najboljim pojedincima Fulhama, ali je ovaj put skrivio penal za Sheffield te je promašio jedan za svoju ekipu.

Mogao je Fulham u 57. do vodstva nakon gužve i igranja rukom kod domaćina, ali Mitrović iz penala gađa u gredu. Poveo je zato Fulham tek u 77. kad Lookman sjajno ulazi u šesnaesterac i iskosa sa sedam metara gađa suprotni gornji kut. Stajalo je to vodstvo do 82. minute kad Mitrović opasno igra i kasni na izbijanje lopte u svojih 16 metara, a Sharp realizira penal za podjelu bodova.

Svoje nizove od po dva poraza su prekinuli i Brighton i Crystal Palace. Oni su odigrali 1:1, a Brighton se našao u zaostatku u 19. minuti kad je Zaha zabio penal. No, izvukli su se gosti u završnici kad je u 90. minuti pogodio Mac Allister.