Real Sociedad preuzeo vodeće mjesto, Huesca ponovno remizirala

Jan Šneler • nedjelja, 18.10.2020.

Kompletirano je šesto kolo La Lige, a premda natjecanje prilično poremećeno zbog koronavirusa, vodeće mjesto preuzeo je Real Sociedad...

Nakon poraza Real Madrida u šestom kolu, vodeće mjesto La Lige preuzeo je Real Sociedad koji je u gostima svladao Betis. S druge strane, Huesca je na domaćem terenu remizirala s Valladolidom i to je već peti neriješeni ishod domaćeg sastava ove sezone.

Real Sociedad odradio je sjajan posao u Sevilli. Utakmica je bila vrlo teška, Betis je zahtjevan protivnik, ali gosti su pokazali da su u ovom trenutku prilično opasna momčad što svakako nije dobro za Rijeku koja ih dočekuje na Rujevici u prvom kolu Europske lige.

Gosti su poveli u 43. minuti nakon sjajnog udarca Portua, a u drugom dijelu pametno čuvali rezultat i riješili pitanje pobjednika u posljednjim minutama.

U 74. minuti Mikel Oyarzabal precizno je izveo kazneni udarac, dok je Adnan Januzaj dvije minute prije kraja poentirao za konačnih 0:3.

Kao što smo već rekli, Huesca je upisala peti remi ove sezone, a današnji je došao protiv Valladolida i to nakon velikog preokreta. Gosti su vodili s 0:2 pogocima Brune Gonzaleza i Walda Rubija.

Ipak, domaći uspijevaju brzo uzvratiti udarac golom Rafaela Mir Vicentea u 52. minuti. Svega četiri minute kasnije izjednačenje je domaćima donio Sandro Ramirez. Obje momčadi mogle su doći i do punog plijena, ali mreže se više nisu tresle i ostale su tako obje ekipe kao jedine bez upisane pobjede u La Ligi ove sezone.

U ranijem popodnevnom terminu, Elche je došao do slavlja kod Alavesa. Izuzetno precizni bili su gosti koje su do pobjede vodili Pere Milla i Tete. Novim porazom Alaves je ostao u opasnoj zoni za ispadanje.