Olmissum jedini stopostotan, Vrgorčani u Makarskoj iznenadili Novo Vrijeme

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.10.2020.

Odigrani su susreti trećeg kola 1. HMNL, a nakon ovog kola na vrhu ljestvice i dalje je Olmissum i to sada usamljen nakon što je Novo Vrijeme poraženo protiv Vrgorca...

Aktualni prvak Olmissum najbolje je startao u novu sezonu. Upisao je i treću pobjedu te je stopostotan, ovaj put slavio je u gostima kod Alumnusa s 5:1. Očekivao se bolji otpor domaćina, no gosti su već u prvom poluvremenu riješili praktički sve dvojbe. Na odmoru je Olmissum vodio s 3:0 golovima Kristijana Postružina, Duje Kusture i Antonija Juretića. Odmah na startu drugog dijela Vlado Andrijašević je smanjio zaostatak da bi Stjepan Perišić i Valerije Jurić ipak dodali još dva gola za bijeg na 5:1.

Crnica je sjajnim otvaranjem utakmice riješila pitanje pobjednika protiv Uspinjače. Zagrepčani su se pokušali vratiti, smanjili na 5:3, ali bliže od toga nisu mogli. Već za 12 minuta gosti su postigli svih pet golova uz po dva pogotka Dragana Vukovića i Marinka Šamije, a još jedan je dodao Josip Radić. Nadu domaćinu s dva pogotka do kraja prvog poluvremena dao je Silvio Toth, a konačnih 5:3 postavio je Ante Matan golom u 38. minuti.

Zanimljivo je bilo na Gripama gdje je Universitas ugostio Futsal Dinamo, a gosti su na kraju u neizvjesnom dvoboju slavili s 2:1. Na odmoru je Universitas imao prednost zahvaljujući golu Filipa Kosora, ali u drugom dijelu Futsal Dinamo radi preokret. Prvo je pomogao Josip Juretić autogolom u 25. minuti, a onda je Mihovil Prgomet golom u 36. osigurao pobjedu.

Novi član elitnog društva, Osijek Kelme, još uvijek čeka na prvu pobjedu. Na gostovanju u Dubrovniku kod Squarea poražen je 4:1, a sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu. Dubrovčani su već u 14. minuti vodili 4:0 uz dva gola Harona Džankovića te po jedan Antonija Konsua i Luke Vuletića. U drugom dijelu Vitor Hugo De Lima Da Silva smanjio je na 4:1, a Osječani su u 26. minuti ostali bez isključenog Armanda Kajfeša što će biti priličan hendikep u sljedećem kolu protiv Universitasa.

Novo Vrijeme je podbacilo u lokalnom derbiju protiv Vrgorca i upisalo poraz 4:1 u svojoj dvorani. Makarani su tako prvi put ove sezone ostali bez bodova, a Vrgorac je tek iz trećeg pokušaja slavio. Povelo je Novo Vrijeme u 18. minuti preko Igora Osredkara, ali dva gola Duška Martinca te po jedan Nikole Gudasića i Matea Kozarića donijela su preokret Vrgorčanima.