Europska liga, skupina C, 1. kolo, 20.10.2020, 18:45 h
Alingsas HK 23:27 Nexe Našice
Nexe Našice

Sjajan start Nexea i pobjeda u gostima u Švedskoj

Mihaela Bradovski • utorak, 20.10.2020.

Rukometaši Nexea sjajno su startali u Europskoj ligi, iako s problemima vezanima uz pozitivne testove na koronavirus. U gostima u Švedskoj su slavili s 27:23...

Nexe je upisao pobjedu u susretu prvog kola EHF Europske lige koji je odigran u švedskom Alingsasu, nedaleko Göteborga. Našičani su upisali pobjedu 27:23, uzeli vrlo važne bodove u gostima i tako sjajno krenuli u ovo natjecanje.

Iz kluba su se nadali kako čak neće morati danas na parket, naime četvorica igrača Nexea pozitivna su na koronavirus i nisu niti krenula prema Švedskoj, ali EHF je odbio i poručio kako je to nedovoljno za odgodu utakmice.

Hrvatski predstavnik odlično je krenuo, Moreno Car vrlo brzo je skinuo nekoliko lopti i pomogao Našičanima da primire domaćina i spriječe ga u nekom ranom naletu i odvajanju.

Tek sredinom prvog poluvremena u jednom kraćem intervalu uspio je Alingsas doći do tri gola prednosti kada je serijom 3:0 poveo s 8:5, ali Nexe je odgovorio serijom 6:2 i preuzeo vodstvo.

Do odlaska na odmor gosti su bez većih problema iskontrolirali situaciju i s 13:12 imali su prednost na poluvremenu.

Još na sredini drugog dijela susret je bio u egalu, na semaforu je stajalo 20:20 da bi onda uslijedilo odlično razdoblje gostiju koji rade 5:1 i stvaraju prednost koju nisu ispustili do kraja susreta.

Završilo je 27:23 i Nexe je stigao do vrlo važnih bodova već na samom startu natjecanja.

Sjajnu utakmicu odigrao je Janko Kević koji je postigao osam pogodaka uz sedam asistencija dok je Halil Jaganjac dodao pet pogodaka. Kod Alingsasa Benjamin Helander postigao je pet golova.