Borna Gojo preokretom do prolaza u četvrtfinale turnira u Istanbulu

Mihaela Bradovski • srijeda, 21.10.2020.

Borna Gojo upisao je još jednu pobjedu na Challengeru u Istanbulu. U tri seta svladao je Britanca Jayja Clarkea...

Borna Gojo nastavlja s odličnim rezultatima u Istanbulu. Nakon što je uspješno prošao kroz kvalifikacije, upisao je već i dvije pobjede u glavnom ždrijebu te osigurao prolaz u četvrtfinale.

Prvi set Gojo je dobio u tie-breaku, a mogao je i ranije dovršiti posao. Vodio je 4:12, ali svejedno dopustio protivniku povratak. I u 13. igri Gojo je imao priliku, vodio je s 5:2, ali nakon toga Jay Clarke uzima pet poena u nizu i odnosi set.

U drugi set bolje je ušao Clarke koji je poveo s 3:0 i stavio Goju u probleme, ali hrvatski tenisač vraća izgubljeni servis i breakom u završnici seta potpuno se vraća u meč.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Clarke uzeo prvi gem pa izgubio pet narednih i priči je bio kraj.

U četvrtfinalu Gojo će igrati protiv Austrijanca Sebastiana Ofnera koji je u tri seta dobio Marsela Ilhana i Altuga Celikbileka.