Edin Atić slobodnim bacanjem donio pobjedu Igokei u Novom Mestu

Matej Kačan • srijeda, 21.10.2020.

Nakon pobjede protiv Zadra u gostima, košarkaši Krke su upisali drugi poraz u ovoj sezoni ABA lige. U čvrstoj utakmici je sa samo pola koša razlike bolja bila Igokea...

Košarkaši Krke nisu iskoristili lijepu priliku da povežu dvije pobjede u ABA ligi nakon izlaska iz izolacije. Nakon pobjede u Zadru, Krka je kod kuće izgubila od Igokee koja je tako nakon početnog poraza od Mege upisala dvije pobjede.

Bila je to jedna poprilično ružna utakmica na malo poena, kako to obično biva u Novom Mestu. Igokea je zahvaljujući dobroj prvoj i trećoj dionici ipak ostvarila nekakav višak od četiri poena na ulasku u posljednju dionicu, ali onda preokret.

Krka je u prvih sedam minuta četvrte dionice preokrenula i u zadnje tri minute ulazi s tri poena viška i 66:63. Uspjela je Igokea potom povezati šest poena i sama povesti s tri, ali Rok Stipčević zabija tricu i točno minutu do kraja je rezultat poravnat.

Napravljen je potom prekršaj na Edinu Atiću koji pogađa prvo, promašuje drugo bacanje i hvata skok te tako troši još malo sekundi. No, zadnji napad je imala Krka i loptu je u ruke uzeo Stipčević, ali nije pogodio novi ključan šut, ovaj put za pobjedu i Igokea slavi.

Nikola Jovanović je s 19 poena vodio Igokeu, a 12 je dodao Stefan Pot koji je podijelio i šest asistencija. Krku su vodili Hrvati. Jure Škifić je ubacio 14 poena za 18 minuta (4/6 za dva, 2/3 trice) uz dva skoka, dok je Stipčević slabije šutirao (1/2 za dva, 1/7 za tri), ali je pogodio 6/6 bacanja za 11 poena u 23 i pol minute.