Liga prvaka, skupina B, 5. kolo, 21.10.2020, 20:45 h, Arena Zagreb
Suci: Slave Nikolov (MKD), Gjorgji Načevski (MKD)
22:30 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Katastrofalnih 50 minuta PPD Zagreba, Celje zasluženo razbilo hrvatskog prvaka

Branimir Korać • srijeda, 21.10.2020.

PPD Zagreb još jednom je pokazao kako je nekonkurentan u ovoj Ligi prvaka. U utakmici koju su proglašavali u klubu praktički utakmicom sezone, Zagreb je odigrao užasno, ispod svake kritike...

UKUPNO30133/43

U devetoj minuti David Mandić zabio je za 5:1, sve je izgledalo sjajno, a onda je netko ugasio svjetlo. Sve ono kasnije što se događalo na parketu zagrebačke Arene je bilo katastrofalno za domaćina.

Već danima slušamo priče o utakmici s Celjom kao "onoj" utakmici koja je ključna i daleko najvažnija u ovom dijelu sezone. Međutim ono što su igrači Zagreba pokazali na parketu bilo je ispod svake kritike, a dojam je katastrofalan.

Minuta odmora Slovenaca na 5:1, izlazak Davida Mandića zbog ozljede i sve se okrenulo naopačke. U početku Zagreb nije znao ni mogao praktički zapucati na golu, nizale su se tehničke pogreške, a Slovenci čak i nisu igrali neku ekstra agresivnu obranu.

Do kraja prvog dijela Zagreb je nekako još držao kakav takav priključak i nije dopustio Celju da probije granicu od četiri gola prednosti, u samom finišu poluvremena Ravnić, Božić-Pavletić i Hrstić s tri brza gola smanjili su na 15:14 da bi Razgor pod prekršajem postavio 16:14 na odmoru.

I onda kada očekuješ da će se nešto promijeniti na poluvremenu, dogodilo se samo ono najgore.

Celje nije moglo promašiti, s druge strane Zagreb nije mogao zabiti, razbranio je Filipa Ivića i prednost je nezaustavjivo rasla.

Niti u Celju nisu očekivali da će imati ovako lagan posao, prednost je išla prema dvoznamenkastoj i bilo je samo pitanje kolika će razlika biti na kraju susreta.

Završilo je 30:22 za Celje, rezultat dovoljno govori kako se igralo u Areni. U "utakmici sezone" Zagreb je odigrao možda i najlošije ove sezone.

Samo je podebljan onaj upitnik nad kvalitetom momčadi i ambicijama koje se spominju. Ako gledamo teren, one su nerealne, Zagreb ne spada prema prikazanom u najboljih šest momčadi u skupini, ali šteta se može popraviti ako se momčad nekim čudom uspije posložiti i uigrati i u fazi napada i obrane. U ovom trenutku izgleda kao skupina igrača koji su se tek nedavno okupili. Zašto je tako, neka odgovori struka. Pred Vladom Šolom je težak i mukotrpan posao, mora krenuti doslovno od nule, a vremena nema.