Velika večer Igora Karačića, hrvatski reprezentativac nosio Kielce do pobjede protiv PSG-a

Branimir Korać • četvrtak, 22.10.2020.

Odigrana su još četiri susreta petog kola Lige prvaka rukometaša, a fantastičnu utakmicu odigrao je Igor Karačić koji je bio prvo ime Kielcea u pobjedi protiv PSG-a...

Elverum je odigrao hrabro i dobro u gostima kod Flensburga i stvorio je njemačkoj obrani dosta problema. Na kraju nije uspio slaviti, ali poražen je s tijesnih 37:35 i nije dopustio domaćinu da ga glatko svlada.

Flensburg se tako oporavio od poraza u Skoplju gdje je izgubio utakmicu u kojoj je očekivao pobjedu, a Elverum je upisao treći poraz, no nije razbijen.

Goran Johannessen predvodio je domaćina s osam golova, sedam je dodao Magnus Rod, pest Franz Semper, a po pet Magnus Jondal i Jim Gottfridsson. Kod poraženih Thomas Solstad bio je strijelac sedam puta, a Tobias Grondahl pet puta.

Szeged i dalje nije kompletan te i dalje traži prve bodove. U gostima kod Meškova nije ih uhvatio, domaćin je odnio pobjedu 26:24 u susretu koji je odlučen u prvoj polovici drugog poluvremena. U drugi dio Meškov je ušao serijom 12:4, napravio preokret i odnio pobjedu.

Jaka Malus predvodio je Meškov sa sedam golova, a Stas Skube šest. Ivan Pešić upisao je 11 obrana. Kod Szegeda Mario Šoštarić postigao je devet golova, a Mirko Alilović skupio je tri obrane.

Fantastičnu utakmicu odigrao je Igor Karačić koji je nosio Kielce do pobjede protiv PSG-a. Parižani nisu imali nikakvo rješenje za Karačića koji ih je uništavao i nosi velike zasluge za pobjedu Poljaka 35:33. U 55. minuti PSG je vodio 31:30, ali u zadnjih pet minuta Karačić zabija četiri gola, jedan dodaje Lijewski i domaćin odnosi pobjedu.

Karačić je susret završio s 13 golova uz samo dva promašaja, pratio ga je Alex Dujšebaev sa sedam golova dok je Andreas Wolff upisao 12 obrana. Kod PSG-a Mikkel Hansen postigao je deset golova, Kamil Syprzak šest, a Nedim Remili pet.

Remi je viđen u Skoplju gdje je Vardar ugostio Porto i remizirao 25:25. Imali su domaćini pobjedu u džepu, Ivan Čupić 30 sekundi prije kraja zabio je za vodstvo 25:24, ali u zadnjoj sekundi Areia Rodrigues zabija za 25:25 i bod Porta.

Čupić je odigrao jako dobru utakmicu i zabio je sedam golova, šest je dodao Marko Vujin, a po jedan Ante Gadža i Lovro Jotić. Borko Ristovski skupio je 18 obrana. Na drugoj strani Victor Manuel Iturriza Alvarez zabio je sedam golova, a Fabio Ramos Magalhaes i Antonio Areia Rodrigues dodali su po pet. Nikola Mitrevski upisao je 11 obrana.