Atalanta 1:3 Sampdoria
Sampdoria

Drugi poraz Atalante u nizu, Sampdoria u naletu

Jan Šneler • subota, 24.10.2020.

U petom kolu Serie A, Sampdoria je na gostovanju svladala Atalantu i nanijela im drugi poraz u nizu...

Premda smo Atalantu navikli u talijanskom prvenstvu gledati u napadački sjajnom izdanju, u posljednje dvije utakmice momčad iz Bergama upisala je oba poraza uz gol razliku 2:7. Danas je kobna bila Sampdoria kojoj je to treća pobjeda u nizu.

Krenulo je loše po domaće već na samom startu utakmice. Atalanta je loše reagirala na kontru gostiju, Fabio Quagliarella izbio je sam na krilu te iz prilično teške pozicije silovito tukao pod prečku.

Sampdoria je većinom igrala na kontre te tako nastojala napraviti što veću štetu, a Atalanta nije bila toliko ubojita u svom standardnom pritisku. Bili su bolji domaći tijekom svih 45 minuta prvog dijela, ali nisu uspjeli zabiti.

Na samom kraju prvog dijela, gosti su dobili novu veliku priliku. Johan Mojica igrao je rukom u šesnaestercu i Quagliarella je dobio priliku iz kaznenog udarca. Premda je pucao silovito, nije bio pretjerano precizan i Marco Sportiello obranio je njegov pokušaj.

Domaći su se uspjeli izvući, činilo se da će preokrenuti¸susret nakon loših 45 minuta, ali Sampdoria je bila neumoljiva. U 59. minuti Morten Thorsby lijepo glavom pogađa za 0:2.

Sve je dala Atalanta u napad, ušao je na početku drugog dijela Duvan Zapata, ali do 80. minute nisu uspjeli načeti mrežu gostiju. Kad nije uspio Quagliarella u prvom dijelu, Zapati je pošlo za rukom u završnici drugog poluvremena.

Napadač Atalante također je jako pucao s bijele točke, ali je bio uspješniji. Pritisak narednih desetak minuta nije urodio plodom jer je Sampdoria u sudačkoj nadoknadi nakon jedne kontre došla do trećeg pogotka.

Ovoga puta uspješan je bio Jakub Jankto. Hrvatski dvojac u redovima Atalante, Boško Šutalo i Mario Pašalić, počeo je utakmicu, no Šutalo je izašao iz igre na poluvremenu. Drugi golman Sampdorije Karlo Letica proveo je cijeli susret na klupi za pričuve.