Barcelona 1:3 Real Madrid
Real Madrid

Luka ušao i zabio treći gol, Real uzeo pobjedu u Barceloni!

Matej Kačan • subota, 24.10.2020.

Nogometaši Real Madrida s 3:1 su uzeli pobjedu u El Clasicu na Camp Nou protiv Barcelone, a treći je pogodak za Real zabio Luka Modrić koji je ušao s klupe i riješio neizvjesnost u završnici...

Posao Zinedinea Zidanea vjerojatno je siguran na još neko vrijeme. Govorilo se o tome da se treneru Reala trese stolica i da je pobjeda u El Clasicu imperativ, a Zidane je isporučio traženo na Camp Nou i Real je slavio s 3:1 uz doprinos Luke Modrića.

Počelo je vrlo vatreno i već u prvih 10 minuta imamo dva gola. Već u petoj Real vodi, ide akcija po desnoj strani gdje Nacho pronalazi Benzemu, a ovaj se brzo okreće, vuče loptu i osvaja prostor, a onda sjajnom lopto poslužuje utrčalog Valverdea koji je pogotkom opravdao povjerenje i start od prve minute ispred Modrića.

No, Real nije ni stigao uspostaviti kontrolu na terenu i oplemeniti prednost dominacijom, a već je bilo 1:1. Kombinirali su jedan od najiskusnijih i jedan od najmlađih. Leo Messi je opet pokazao djelić svog genija dugom loptom za Albu koji s lijeve strane šalje povratnu na peterac gdje je Ansu Fati.

Barcelonin tinejdžer, jedan od trojice koje je Ronald Koeman poslao na teren nije imao težak posao te je s nepunih 18 godina postao najmlađi strijelac u povijesti El Clasica srušivši usput Raulov rekord.

Nastavila se podjednaka igra u prvom poluvremenu uz po jednu izraženiju priliku na svakoj strani. Najbolja je bila ona Messijeva u 24. kad je prsima primio loptu na desnoj strani u kaznenom prostoru, jednim sjajnim potezom izbacio Ramosa i gađao bliži kut, ali Courtois sjajno skida.

Imao je i Real svoju dobru priliku kad je Toni Kroos poslao loptu Benzemi ispred gola, ali Francuz je večeras bolji asistent od strijelca pa promašuje to i na polurijeme se ide s 1:1. U drugi dio je mnogo bolje ušla Barcelona koja dva puta prijeti u prvih 10 minuta, a oba puta je opet ključan Fati.

Mladić je prvo promašio zicer iz peterca u 52., a samo dvije minute kasnije ubacuje loptu, a Coutinho glavom puca malo pokraj gola. U 61. se događa trenutak koji će prelomiti susret. Bio je to ubačaj iz slobodnog udarca, a u kaznenom prostoru Barcelone je pao Ramos.

Na prvu nije bilo ničega, ali prvim prekidom igre sudac ipak povjerava VAR snimku koja je pokazala da je Ramosa Lenglet ičigledno povlačio za dres pa ipak pokazuje na bijelu točku s koje je siguran Ramos za 2:1.

U posljednjih 20 minuta je Barcelona pokušavala doći do gola, ali Real ne skida nogu s papučice gasa pa i sam promašuje nekoliko sjajnih prilika, najviše preko Kroosa, Ramosa i Viniciusa. Da ne dođe do drame u nadoknadi se pobrinuo Modrić koji je primio odbijanac i vidio je golmana van crte, krenuo u lijep dribling i vanjskom zakucao loptu u praznu mrežu pod rašlje s 13 metara.

Tako je hrvatski veznjak lijepo zapečatio utakmicu u kojoj je u igru ušao u 69. minuti, a Real je stigao do 13. boda i vrha ljestvice te prekida niza od dva poraza u svim natjecanjima. Barcelona ima tek sedam bodova i dva vezana poraza te je tek deseta.