United i Chelsea bez pogodaka, Palace svladao Fulham

Matej Kačan • subota, 24.10.2020.

Nakon dva odigrana poslijepodnevna susreta u Premier ligi, onaj s više pogodaka je ispao raniji između Crystal Palacea i Fulhama, dok su Manchester United i Chelsea igrali 0:0...

Susret od kojeg se najviše očekivalo u šestom kolu Premier lige je na kraju razočarao i ostao bez pogodaka. Manchester United i Chelsea su u međusobni ogled ušli kao ekipe koje imaju obrambenih problema uz veliki napadački potencijal, ali se to večeras nije vidjelo.

Obje su ekipe bile dosta sigurne, a dodatna je otegotna okolnost bila ta da je svaki pokušaj razvijanja ljepše igre i opasnijih napada često opstruirao pljusak koji je nemilosrdno topio travnjak Old Trafforda kroz svih 90 minuta.

Valja ipak reći da je United bio mnogo bolji i imao je dvije izrazite šanse Marcusa Rashforda i jednu Edinsona Cavanija koje su ipak promašene ili ih je zaustavljao Edouard Mendy i ova partija dodana na slavlja nad Newcastleom i PSG-om ipak predstavlja nešto bolje razdoblje za United.

Ipak, Unitedu i dalje nedostaju bodovi te je tek 15. sa sedam bodova dok je Chelsea šesti s devet, ali i uz utakmicu viška i teoretski bi United s tom pobjedom viška skočio u gornji dio tablice.

Ispred Chelsea je skočio Crystal Palace koji je u ranijem susretu svladao Fulham i ostavio ga na dnu s jednim bodom, koliko imaju i Sheffield i Burnley. Ključan je bio Wilfried Zaha koji je otvorio susret asistencijom za Riedewalda u osmoj minuti, a onda je i sam pogodio u 64. za udvostručenje vodstva.

Fulham je ostao s igračem manje u 88. kad Kamara dobiva crveni karton, a tek je u petoj minuti nadoknade Cairney zabio počasni pogodak za 2:1 i tek ublaženi poraz fenjeraša.