Bjelorusko finale u Ostravi, glatke pobjede Azarenke i Sabalenke

Branimir Korać • subota, 24.10.2020.

U finalu WTA turnira u Ostravi susrest će se Viktoria Azarenka i Arina Sabalenka. Bjeloruskinje su u polufinalu u dva seta bila bolje od Marije Sakkari i Jennifer Brady...

Uoči polufinalnih dvoboja u Ostravi vladalo je mišljenje kako ćemo dobiti bjelorusko polufinale i to se i dogodilo. Viktoria Azarenka opravdala je status favorita protiv Marije Sakkari, a Arina Sabalenka nadigrala je prema očekivanjima Jennifer Brady.

Azarenka je Mariju Sakkari svladala sa 6:1, 6:3, no iako je protivnici prepustila svega četiri gema, meč je potrajao sat i 40 minuta. Prvi set prošao je brzo i glatko da bi se u drugom setu vodila velika bitka u svakom gemu, a na kraju Azarenka upisala pobjedu.

Rezultatski neizvjesniji je bio meč između Sabalenke i Brady, međutim Sabalenka je 20 minuta kraće boravila na terenu.

Bjeloruskinja je u oba seta rano dolazila do breaka i Brady nije uspjela nadoknaditi taj zaostatak.