Paris Saint-Germain 4:0 Dijon
Dijon

Moise Kean i Kylian Mbappe vodili PSG do visoke pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 25.10.2020.

PSG nastavlja u ritmu koji se od njega i očekuje te je novom pobjedom u francuskom prvenstvu preuzeo vodeću poziciju na ljestvici...

Nakon dva startna poraza uzrokovana silnim izostancima, PSG se konsolidirao i povratkom igrača u kadar proigrao. Peta uzastopna pobjeda stigla je na domaćem terenu protiv Dijona koji je svladan s visokih 4:0.

Dijon se postavio hrabro, pokušao je igrati i stvarati prilike, ali Parižani su predobar protivnik da ne bi iskoristili probleme koji su se javljali u otvorenom nastupu.

Već u drugoj minuti Bakker je ubacio s lijeve strane, u sredini je bio Moise Kean i pospremio loptu u mrežu.

Isti igrač povisio je prednost u 22. minuti iz kontranapada. Neymar je napravio dobar dio posla, navukao goste na sebe i onda pronašao posve samo Keana koji pogađa praznu mrežu.

U drugom dijelu izašao je Kean, a ušao Kylian Mbappe i nastavio gdje je Kean stao. U 81. minuti Neymar ga je lansirao prema golu gostiju što Mbappe koristi i zabija za 3:0 da bi u 87. minuti Neymar proigrao Sarabiju koji vraća povratnu za Mbappea, a on pogotkom u praznu mrežu postavlja konačnih 4:0.