Villarreal propustio šansu za vrh, Alaves do druge pobjede

Matej Kačan • nedjelja, 25.10.2020.

U dva popodnevna susreta španjolske La Lige u nedjelju su nogometaši Cadiza učinili uslugu Real Madridu zadržavši Villarreal na remiju bez pogodaka kojim Žuti propuštaju priliku za preuzimanje vrha...

Nogometašima Real Madrida se nakon pobjede u El Clasicu polako poklapaju i ostali rezultati. Još nemaju svi jednak broj utakmica, ali jedna od ekipa koja je dobro igrala i povremeno bila na vrhu je i Villarreal.

No, Žuti više nisu tolika prijetnja jer su u sedmom kolu odigrali tek remi s Cadizom koji je tako nakon Reala iznenadio i otkinuo bodove još jednom favoritu i sam se s 11 bodova drži na vrlo dobrom petom mjestu i diobi bodova s Atleticom i Sociedadom.

Još jednom se Cadizu isplatio pragmatičan pristup koji je u sedmo kolu donio 11. bod uz tek šest zabijenih, ali i primljenih golova. Cadiz je Villarreal zadržao na nuli bez ijedne prave šanse, dok je sam najbliže bio pogotku jer je u sedmoj minuti mrežu zatresao Alvaro Negredo, ali je gol poništen zbog zaleđa.

Do druge je pobjede došao Alaves koji je u gostima s igračem više svladao Valladolid usprkos velikoj nesreći i propuštenim prilikama u prvom poluvremenu. Počelo je sve u 21. minuti kad Nacho kao posljednji čovjek obrane gura napadača u leđa i radi penal uz crveni karton, ali Alaves ne koristi penal preko Pereza.

Isti igrač je ipak zabio u 35., ali je taj gol poništen zbog zaleđa i Alaves i dalje ima samo 0:0 usprkos dvije sjajne situacije. Ipak su gosti došli do pobjede preko Pine u 55. i Sainza u 85. minuti za sedmi bod Alavesa, dok je Valladolid na dnu s tek tri remija.