Napoli preokrenuo protiv Beneventa, braća Insigne strijelci

Jan Šneler • nedjelja, 25.10.2020.

U petom kolu talijanske Serie A, Napoli je preokretom od 2:1 došao do pobjede na gostovanju kod Beneventa dok su Parma i Spezia podijelili bodove...

Premda ishod utakmice između Beneventa i Napolija većinu onih koji ne prate te klubove ostavlja ravnodušnim, u obitelji Insigne bili su sretni bilo kakvim ishodom. Naime, dvojica braće Roberto i Lorenzo bili su strijelci, svaki na svojoj strani.

Susret je počeo prilično burno te su vrlo brzo obje momčadi imali dobre prilike. Ipak, do prvog pogotka trebala se čekati 30. minuta.

Mlađi brat, Roberto Insigne, lijepo je poentirao na asistenciju Gianluce Lapadule i doveo Benevento u vodstvo. Napoli je nastojao vrlo brzo uzvratiti, ali domaći sastav sačuvao je vodstvo do odmora.

Ipak, već početkom drugog dijela bilo je vidljivo da će se situacija promijeniti. Gol Lorenza Insignea u 49. minuti poništen je zbog nedozvoljene pozicije, ali stariji brat Insigne pogodio je u 60. minuti i donio Napoliju izjednačenje.

Pobjednički pogodak za goste u 67. minuti postigao je Andrea Petagna te je Napoli uzeo sva tri boda.

Susret Parme i Spezije također je bio prilično uzbudljiv, a gosti mogu žaliti za propuštenom prilikom. Naime, Spezia je pogocima Juliana Chabota iz 28. i Kevina Andresa Ardile iz 31. minute imala veliko vodstvo.

Parma je uspjela golom Riccarda Gagliola u 34. minuti smanjiti zaostatak, ali gosti su i dalje imali prednost. U nastavku susreta Spezia je imala nevjerojatan peh.

Čak tri puta pogađali su gostujući nogometaši okvir gola, jednostavno lopta nije htjela ući u mrežu Parme, a da stvar bude još gora, najveći šok dogodio se u sudačkoj nadoknadi.

Gostujući branič napravio je nepotreban prekršaj u šesnaestercu, prilično zakasnio sa startom i sudac Valerio Marini bez prevelikog razmišljanja pokazao je na bijelu točku.

Jedanaesterac je precizno izveo Juraj Kucka i tako donio Parmi možda i nezasluženi remi. Spezia je propustila veliku šansu da s punim plijenom još više odmakne od donjeg doma.

Dodajmo tome da Martina Erlića nije bilo u sastavu Spezije, a kasnije je stigla vijest da je stoper mlade hrvatske reprezentacije i novopečenog prvoligaša pozitivan na koronavirus.