Milan 3:3 Roma
Roma

Milan i Roma podijelili bodove u spektakularnoj golijadi

Matej Kačan • ponedjeljak, 26.10.2020.

Peto kolo Serie A je donijelo veliki susret Milana i Rome na San Siru, a susret je završio 3:3 usprkos tome što je Milan vodio tri puta. Roma se svaki put vratila i izborila bod...

Milan je tri puta vodio, Roma se tri puta vraćala, Zlatan Ibrahimović je opet dominirao, a vidjeli smo i dva penala. Sve se to zbilo u samo 90 minuta derbija petog kola gdje je nakon šest golova svakoj ekipi pripao po bod.

Tako je Roma postala prva ekipa ove sezone koja je otkinula bodove Milanu jer su Rossoneri do večeras bili na maksimalnih 12 bodova iz četiri susreta, ali i sad drže vrh lige s 13 u pet. Dug je to već niz Milana bez poraza, a sve je opet otvorio sjajni Šveđanin.

Večeras vrlo raspoloženi Rafael Leao je već u drugoj minuti poslao poluvisoku loptu u prostor, a Ibra je iza leđa obrane došao sam na peterac i svojim karakterističnim ninja udarcem u skoku zatresao mrežu.

No, i Roma je imala svog raspoloženog golgeterskog veterana pa je Edin Džeko pospremio Pellegrinijev korner u mrežu na drugoj stativi u 14. minuti, a to je i rezultat s kojim se ide na poluvrijeme, na odmor prije vatrometa u nastavku.

Jer i drugo je poluvrijeme Milan gotovo odmah otvorio golom, i opet je ključan Leao. Ovaj put je to sjajan proboj po lijevoj strani i povratna na 13 metara na sredinu gdje je Saelemaekers koji iz prve zakucava loptu za 2:1.

Ovo je vodstvo Milan uspio braniti dosta dugo, ali u 71. na odbijenu loptu idu Bennacer i Pedro, a Alžirac ruši Španjolca i lopta će na bijelu točku s koje je već poslovično precizan Francuz Veretout.

Nije dugo prošlo, a Milan se opet vratio u vodstvo. I ovaj put je u pitanju penal koji je ovaj put na drugoj strani skrivio Gianluca Mancini. Loptu je uzeo Ibrahimović i poslao nju u jednu, a Antonija Mirantea u drugu stranu za 3:2.

No, imala je u ovoj fantastičnoj utakmici Roma snage za još jedan povratak, i opet je zlata vrijedan bio dobar prekid. Opet je to bio korner koji se glavom prebacio na drugu stativu gdje je bio Kumbulla i u natrčavanju zakucao loptu u mrežu za 3:3.

Ostalo je tako do kraja pa imamo po bod svakom, a Milan je nastupio bez Ante Rebića kojeg i dalje muči ozljeda ruke. Bilo je tu još izostanaka zbog koronavirusa, najupečatljiviji je bio onaj Gianluigija Donnarumme.