Letica čiste mreže u prolasku Sampdorije u šesnaestinu finala Kupa

Branimir Korać • srijeda, 28.10.2020.

Dok oni najbolji odrađuju europske obaveze, ostatak društva u Italiji pozabavio se Kupom, a prve prepreke preskočili su Sampdoria i Bologna...

Entella je prošla dalje preko Pise, slavila je 3:1 u susretu koji nije oduševio. Matteo Mancosu, Matteo Brunori i Cassio Cardoselli odveli su domaćina do prolaza dok je jedini pogodak za goste postigao Simone Palombi. U dresu Entelle 26 minuta dobio je Tomi Petrović, inače sin bivšeg igrača Dinama Vlade Petrovića.

Opsada gola Salernitane trajala je svih 90 minuta, a samo jednom lopta je završila u mreži drugoligaša. Tamo ju je poslao u 54. minuti Antonio La Gumina. Na vratima Sampdorije stajao je Karlo Letica, ali nije imao posla.

Siniša Mihajlović ne može biti pposebno zadovoljan nastupom Bologne protiv Reggine unatoč pobjedi 2:0. Dosta skroman nastup s malo prilika, a otpor gostiju slomljen je u zadnjih 20 minuta. Prvo je u 70. Emanuel Vignato zabio za vodstvo, a onda je dvije minute kasnije Riccardo Orsolini postavio konačnih 2:0. Mario Šitum odradio je svih 90 minuta za goste.

Monza je i dalje bez Mirka Marića i Antonija Marina, a prošla je u šesnaestinu finala boljim izvođenjem jedanaesteraca od Pordenonea. U 120 minuta bilo je 0:0 da bi Monza na penale slavila s 4:1. Karlo Butić kod domaćina igrao je do 76. minute.