Drama u Kielu i Celju: Veszprem odnosi bod, Motor slavio u Sloveniji

Branimir Korać • srijeda, 28.10.2020.

Odigrana su prva dva susreta šestog kola rukometne Lige prvaka, a oba su završena u dramatičnoj završnici. Kiel i Veszprem remizirali su 31:31 dok je Motor slavio u Celju 32:31...

U utakmici tjedna u ovom odgodama okrnjenom kolu Lige prvaka, Kiel i Veszprem remizirali su 31:31. Moglu su i jedni i drugi do pobjede, ali na kraju je remi ipak najpravedniji.

Susret je bio ravnopravan i izjednačen te nitko nije mogao doći do prednosti veće od dva gola sve do 52. minute. Tada Patrick Wiencek zabija za 30:27, Landin dodaje dvije obrane, a Sander Sagosen u 55. minuti pogaša za 31:27 te se činilo da je tu kraj.

Gosti se nisu složili. Za tri i pol minute napravili su 4:0 uz dva gola Manaskova te po jedan Marguča i Borozana te su izjednačili na 31:31 dvije minute prije kraja.

Dugačak napad Kiela promašajem je završio Sander Sagosen, na drugoj strani Yahia također ne zabija, a sa zvukom sirene Haraldu Reinkindu Cupara skida dosta neugodan udarac s centra.

Kod domaćina Sagosen je postigao devet golova, a Niclas Ekberg sedam. Domagoj Duvnjak dodao je jedan gol dok je Landin obranio 11 lopti.

Kod gostiju pet golova postigao je Petar Nenadić, a Vladimir Cupara imao je 17 obrana. Manuel Štrlek dodao je pet golova.

Drama i u Celju. Motor je odnio pobjedu 32:31, Celje je imao napad barem za remi, ali obrana gostiju odradila je jako dobar posao.

Celje je dobro krenulo i imalo je kontrolu u početku susreta da bi ipak u zadnjih deset minuta prvog poluvremena Motor preuzeo kontrolu nad rezultatom.

Na odmor se otišlo uz vodstvo gostiju 17:14, a odmah na početku drugog dijela Zahar Denisov podiže na najviših 18:14.

Uspjeli su se Celjani vratiti i poravnati, Motor je ponovno preuzeo stvari u svoje ruke da bi u završnici domaćin još jednom izjednačio i to na 30:30 te otvorio utak micu.

Kod tog rezultata imali su priliku i za preokret, nisu zabili, ali je zato Miloš Orbović bio precizan na drugoj strani.

Minutu u pol prije kraja Domen Novak poravnava iz sedmerca, na drugoj strani istom mjerom uzvraća Artjom Kozakevič i Celju ostaje 50 sekundi za zadnji napad. Nije domaćin napravio ništa, obrana Motora odradila je sjajan posao i Ukrajinci odnose pobjedu.

Predvodili su ih Baris Puhovski sa šest golova i Ivan Maroz sa sedam obrana. Kod domaćina sedam golova Novaka, šest Patrika Lebana, a Filip Ivić dodao je devet obrana.