Mannarino bez problema do polufinala, Millman spasio dvije meč lopte

Branimir Korać • petak, 30.10.2020.

Poznati su polufinalisti i ATP turnira u Nur Sultanu gdje su dvojica nositelja izborila nastup među četiri najbolja...

Treći nositelj turnira u Nur Sultanu, Adrian Mannarino, lakoćom je stigao do polufinala. On je u četvrtfinalu za protivnika imao 209. igrača svijeta Mackenzieja McDonalda kojeg je svladao u dva seta uz samo pet izgubljenih gemova.

Više od dva i pol sata trajala je bitka između Francesa Tiafoea i Egora Gerasimova, a Amerikanac je na kraju odnio pobjedu u tri tijesna seta. Bjelorus ima za čim žaliti, u trećem setu poveo je s 4:3 uz break, ali nije izdržao i Tiafoe se vratio te u finišu seta stigao do breaka za pobjedu.

Veliki domaći adut Mihail Kukuškin ipak neće igrati u polufinalu. Kukuškin je vrlo lako poražen od Finca Emila Ruusuvuorija. Uhvatio je samo četiri gema i u cijelom meču nije imao nijednu break loptu.

Četvrti nositelj John Millman trebao je skoro tri sata za pobjedu protiv Tommyja Paula. Na kraju je slavio u tie-breaku trećeg seta usput spasivši dvije meč lopte.