Prva pobjeda Himkija, Simon dvoznamenkast u slavlju Efesa

Branimir Korać • petak, 30.10.2020.

Odigrane su još tri utakmice šestog kola Eurolige, a napokon su do pobjede stigli košarkaši Himkija...

Košarkaši Himkija napokon su stigli do prve pobjede. Svladali su Crvenu zvezdu 83:77, ali u budućnosti može se očekivati kako će rasti i biti sve opasniji. Imali su velikih problema s izostancima, ozljedama, pandemijom, kompletiraju se i to više nije momčad od prije nekoliko kola.

U ovom susretu vodstvo i kontrolu nad susretom Himki je stekao u završnici treće i početkom četvrte dionice, a kada je tri minute prije kraja poveo 77:66 tricom McColluma, nije više bilo dvojbe tko će slaviti.

Kod Himkija su se istaknuli Errick McCollum s 23 poena, Aleksej Šved s 15 poena i 12 asistencija i Jordan Mickey s 11 poena i 11 skokova. Kod Zvezde Jordan Loyd ubacio je 18 poena iz sedam skokova, a Johnny O'Bryant dodao je 14 poena.

Baskonia je doživjela totalni kolaps u zadnje četiri minute susreta protiv Barcelone. Četiri minute prije kraja Tonye Jekiri pogodio je za 71:61, no do kraja susreta nije ubacila niti poen. Barcelona je napravila seriju čak 11:0 i otišla do velike pobjede.

Barcelonu su predvodili Nikola Mirotić s 18 poena i sedam skokova i Brandon Davies s 12 poena. Kod Baskonije Zoran Dragić ubacio je 15 poena, a Achille Polonara dodao je 14 poena i šest skokova.

Anadolu Efes upisao je pobjedu u gostima kod Olympiakosa 84:79. Turci su sredinom treće dionice preuzeli kontrolu nad susretom i nakon toga su bili bolji protivnik i bez većih problema kontrolirali rezultat. Imali su dvoznamenkastu prednost u zadnjoj dionici, Olympiakos se uspio spustiti na samo minus tri, ali nakon toga Efes je vratio konce susreta u svoje ruke i mirno priveo utakmicu kraju.

Vasilije Micić ubacio je 20 poena uz sedam asistencija, po 15 poena dodali su Shane Larkin i Rodrigue Beaubois. Kruno Simon za 26 minuta ubacio je 11 poena (5/5 za dva, 0/2 za tri, 1/3 slobodna) uz pet skokova. Kod Olyja Hassan Martin ubacio je 11 poena uz šest skokova, a po deset poena dodali su Kostas Sloukas (sedam asistencija) i Shaquielle McKissic.