HT Prva liga, 10. kolo, 31.10.2020, 17:05 h, Aldo Drosina
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Tomislav Keglević (Našice)
1:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Strašni Vuk bacio u očaj Vukasa i Vučka, Hajduku treći poraz u nizu

Matej Kačan • subota, 31.10.2020.

U 10. kolu HT prve lige, nogometaši Hajduka su u gostima poraženi od istre 1961 s 1:0, a pogodak vrijedan pobjede za Puljane je postigao Matej Vuk u 86. minuti. Za Hajduk je jedanaesterac promašio Caktaš...

Jako čudnu utakmicu odigrali su na Aldo Drosini Istra 1961 i Hajduk. Zbog tehničkih problema nije bilo prijenosa pa su događanja na terenu mogli vidjeti samo oni odabrani članovi oba kluba ili lokalni novinari, a većina ostalih je prijenos pratila preko radija, kao u dobra stara vremena.

No, za Hajduk ništa nije bilo kao u dobra, stara vremena. Bijeli su dotakli novo dno te su upisali i treći poraz u nizu, od čega su dva protiv ekipa koje su bile projicirane kao dno lige, Šibenika i Istre. Hari Vukas je na teren izveo ono najjače što ima prema naprijed, ali je opet ostao kratkih rukava i bez pogotka iz igre.

Vatreno je bilo u prvih pola sata i svaka je ekipa imala po dvije veće šanse. Istra je prijetila u sedmoj kad je ubačaj s desne strane Mijo Caktaš skoro skrenuo u vlastitu mrežu te u 14. kad je Šime Gržan opasno pobjegao, ali je David Čolina očistio prije nekakvog udarca.

Samo minutu kasnije lopta pleše po gol liniji Hajduka kad je Bosančić prebacio, ali nema raspoloživih da je poguraju u mrežu. U 17. opet Caktaš glavom, ovaj put na "pravoj" strani, ali Hujber čisti i spašava mrežu.

U 25. kombiniraju Jradi i Jairo, Brazilac iskosa puca, ali točno u vratara. U 39. opet pokušava Caktaš, ovaj put nakon dodavanja Gyurcsa, ali lopta ide u blok, dok samo dvije minute kasnije Gržan šalje zicer pokraj gola i ipak imamo 0:0 na poluvremenu usprkos mnogim šansama.

U 60. je zlatnu priliku imao Diamantakos nakon povratne Čoline, ali je pucao pokraj gola, a u 76. Hajduk propušta najbolju priliku za možda i prelomiti susret i ubiti Istrine nade. Diamantakos je u gužvi pucao, vidio je igranje rukom i pregledava se VAR. Tihomir Pejin pokazuje na bijelu točku, ali Caktaš promašuje cijela vrata.

Istra je dobila samo takav poklon i iskoristila ga je jer u kasnoj fazi vodi 1:0 ujesto da je u zaostatku. Ubacio je , pucao je Galilea, ali je Posavec obranio. No, lopta se odbila ntrag Galilei koji dodaje Mateju Vuku, a ovaj zabija.

VAR je provjeravao gol za zaleđe, nije ga bilo te Istra vodi 1:0, a onda i slavi te s nova tri boda skače na osam i sedmo mjesto. Hajduk je na deset bodova i šestom jestu, ali s dvije utakmice manje od maksimalnih sedam.