Rennes 2:1 Brest
Brest

Rennes preokretom protiv Bresta do diobe prve pozicije

Matej Kačan • subota, 31.10.2020.

Nogometaši Rennesa uspješno su odradili svoje obveze u devetom kolu Ligue 1. Rennes je preokretom svladao Brest i sad je na 18 bodova te čeka da PSG i Lille odigraju svoje utakmice...

Iako ima utakmicu viška, Rennes će se svakako pohvaliti s činjenicom da je na diobi prvog mjesta s 18 bodova. Nogometaši Rennesa preokretom su svladali Brest i sad čekaju rezultate utakmica koje igraju Lille, PSG i Marseille da vide gdje će biti nakon kompletiranja devetog kola.

Brest je upisao treći poraz u nizu i četvrti u posljednjih pet utakmica i pao je na 14. mjesto uz tendenciju pada jer klubovi ispod mahom imaju utakmicu ili dvije manje. No, sve je krenulo mnogo bolje za Brest koji je odolijevao 66 minuta, a od 57. je i vodio.

Preživio je Brest gredu Martina Terriera iz 25. minute i poveo u 57. preko Francka Honorata koji je na sedam metara dočekao odbijenu loptu glavom i sjajno s desne strane volejem potegnuo u bliži kut domaćih vrata. No, nije dugo trebalo čekati na izjednačenje jer Rennes poravnava u 66. preko Damiena Da Silve koji je glavom u mrežu pospremio ubačaj Romaina del Castilla iz slobodnog udarca. Samo četiri minute kasnije, opet prekid i opet gol.

Benjamin Bourigeaud je izveo korner, najviši je u skoku bio Nayef Aguerd koji glavom trese mrežu za 2:1 i vrlo važna tri boda za Rennes koji nastavlja sa sjajnom formom koju iskazuje ove i prošle sezone.