Novi kiks Barcelone, prvijenac Budimira u dresu Osasune u porazu od Atletica

Branimir Korać • subota, 31.10.2020.

Barcelona je još jednom podbacila u prvenstvu i upisala je samo remi na gostovanju kod Alavesa. U ranijem susretu Atletico je u gostima svladao Osasunu kojoj nije pomogao pogodak Ante Budimira...

Madridski Atletico bez Luisa Suareza i Diega Coste upisao je pobjedu u gostima kod Osasune 3:1. Osasuna je igrala dobro u zadnje vrijeme, međutim Simeoneova momčad jedina je neporažena, ima najbolju obranu u ligi, a kvalitetu je potvrdiola i u ovom susretu.

Dva kaznena udarca svirana su za goste, prvi u 43. minuti i njega je Joao Felix iskoristio, a drugi u 48., ali taj nije realizirao, pogodio je vratnicu.

Za taj promašaj Felix se iskupio u 69. minuti kada je iz kontre na asistenciju Angela Corree zabio za 2:0.

Nadu domaćinu vratio je u 80. minuti Ante Budimir koji je zabio prvijenac u dresu Osasune. Garcia je ubacio s desne strane, a Budimir glavom poslao loptu u mrežu.

Ipak nije bilo potpunog povratka, u 88. minuti Lucas Torreira krasno prima ubačenu loptu Trippiera i pogađa za 3:1.

Još jedan veliki kiks Barcelone. Gostovala je kod Alavesa i remizirala 1:1 u susretu u kojem je potpuno dominirala.

80:20 posjed lopte, 25:4 udarci na gol, ali Barcelona ipak nije mogla do pobjede.

Domaćin je u 31. minuti stigao do vodstva nakon velike pogreške Neta kojem je loptu u 16 metara oduzeo Rioja i s njom otišao u prazan gol.

Nakon toga bunker Alavesa koji je izdržavao sve do 63. minute. Minutu ranije Jota je zaradio drugi žuti karton. U 63. minuti pogreška obrane domaćina, lopta je došla do Griezmanna koji je sam pred vratarom i lakoćom zabija za 1:1.

Do kraja susreta promjena nije bilo, vratar Pacheco odradio je sjajan posao i spriječio novi pogodak, a Alavesu je osigurao bod.